Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sunkmečio grimasos: kaliniams siūlys susimokėti už elektrą

Bendrauti kaliniams netrukdo ir storos kalėjimo sienos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Bendrauti kaliniams netrukdo ir storos kalėjimo sienos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotos Bausmių vykdymo kodekso pataisos, tarp kurių – nuteistųjų pareiga susimokėti už jiems priklausančių buitinių prietaisų sunaudojamą elektros energiją.

Kitomis pataisomis numatoma galimybė visiems kaliniams, išskyrus nuteistus iki gyvos galvos, ypatingais atvejais, tokiais kaip artimųjų mirtis, ne ilgiau nei 10 dienų būti paleistiems, keičiama nuobaudų sistema, dar vienas pataisymas – „laiškų cenzūravimas“ keičiamas į „laiškų tikrinimą“.

Teisingumo ministerijos turimais duomenis, šiuo metu laisvės atėmimo vietose yra per 8 tūkst. įvairių buitinių prietaisų. Prognozuojama, kad juos apmokestinus per metus būtų surenkama apie 450 tūkst. litų.

Už barzdaskutes nemokėtų

Mėnesinis mokestis už buitinių prietaisų sunaudotą elektros energiją priklausytų nuo jų galingumo, už dalį jų, iki 10 vatų galingumo – barzdaskutes, plaukų džiovintuvus ir pan. – mokėti nereikėtų. Mėnesinė įmoka atitinkamai pagal buitinių prietaisų galią svyruotų nuo 1 iki 13 litų. Pavyzdžiui, už buitinius prietaisus, kurių galia nuo 30 iki 50 vatų, nuteistasis per mėnesį turėtų mokėti 2 litus, už buitinį prietaisą, kurio galia viršytų 2 tūkst. vatų – 13 litų.

Greta taupymo Teisingumo ministerijos parengtose pataisose numatoma įtvirtinti ir keletą priemonių laisvės atėmimo vietų saugumui užtikrinti. Planuojama nustatyti galimybę iš pataisos namų į kalėjimą grąžinti iki gyvos galvos nuteistus asmenis. Pagal dabar galiojančią tvarką 10 metų kalėjime išbuvęs asmuo, nuteistas iki gyvos galvos, už gerą elgesį gali būti perkeltas į laisvesnio režimo pataisos namus tęsti bausmės. Tačiau tai padarius galimybės jo grąžinti atgal  nėra. Projekte nustatyta, kad jei toks asmuo kelia realų pavojų pataisos namų personalui ar kitiems asmenims, jis gali būti grąžinamas į kalėjimą.

Nakčiai užrakins

Taip pat numatoma galimybė pataisos namuose naktį užrakinti nuteistuosius jų gyvenamosiose patalpose. Pataisų aiškinamajame rašte tvirtinama, kad taip būtų galima užtikrinti veiksmingesnę nuteistųjų priežiūrą, konfliktinių situacijų tarp nuteistųjų prevenciją, draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų patekimo užkardymą, kriminalinės subkultūros prevenciją.

Atsižvelgiant į siekį humanizuoti bausmių vykdymo sistemą ir daugiau dėmesio skirti nuteistųjų resocializacijai, taip pat numatoma, kad visiems nuteistiesiems, išskyrus nuteistus iki gyvos galvos, galėtų būti leidžiama ypatingais atvejais išvykti už pataisos įstaigų ribų. Ne ilgiau nei 10 dienų nuteistieji būtų išleisti dėl artimųjų mirties ar sunkios ligos, gresiančios ligonio gyvybei, taip pat dėl gaivalinės nelaimės, padariusios didelės materialinės žalos nuteistajam ar jo artimiesiems. Anksčiau šia teise galėjo pasinaudoti tik dalis nuteistųjų, priskirtų paprasto ir palengvinto režimo grupėms, tačiau nebuvo numatyta galimybės išleisti drausmės grupėje esančių kalinių.

Be šių pokyčių, taip pat ketinama atsisakyti arešto ir laisvės bausmes atliekantiems asmenims taikomos nuobodos – griežto papeikimo ir papildyti nuobaudų sąrašą, anot ministerijos, veiksmingesne priemone – draudimu iki penkiolikos parų pirkti maisto produktus specialiose parduotuvėse. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min