Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 10, 18:35

Suomija: planuojamas dujotiekis „Nord Stream“ turi neabejotiną strateginę reikšmę

Suomijos gynybos ekspertas docentas Alpo Juntunenas mano, kad Rusiją ir Vokietiją sujungsiančio dujotiekio „Nord Stream“ statyba turi akivaizdžią karinę reikšmę, pranešė Suomijos naujienų agentūra STT.

A.Juntunenas patvirtino, kad tiesiamą dujotiekį saugos Rusijos karo laivas.

„Tai reiškia, kad Baltijos jūros strateginė reikšmė energetikos politikoje didėja“, – specialistas sakė agentūrai STT.

Savo ruožtu, Suomijos premjeras Matti Vanhanenas yra pareiškęs, kad dujotiekis „Nord Stream“ jo šaliai nekelia jokių politinių arba saugumo problemų.

Švedija ir Baltijos šalys prieštarauja dujotiekio tiesimui Baltijos jūros dugnu dėl grėsmių jų saugumui. Pasak A.Juntuneno, šis dujotiekis didžiausią nerimą turėtų kelti Suomijai, kadangi bus tiesiamas netoli jos teritorinių vandenų, Suomijos ekonominėje zonoje. „Nord Stream“ prie Švedijos krantų priartės tik netoli Gotlando salos.

Švedija įtaria, kad Gotlande planuojama statyti „Nord Stream“ techninio aptarnavimo stotis gali tapti Rusijos žvalgybos forpostu, leisiančiu sekti Švedijos karinį laivyną. Stokholmas taip pat būgštauja, kad šis dujotiekis gali tapti teroro atakų taikiniu.

A.Juntunenas pripažino, kad Rusija gali stiprinti savo laivyno pajėgas Baltijos jūroje ir tuo atveju, jeigu dujotiekis nebūtų tiesiamas, tačiau jo apsauga Rusijai taptų patogiu pretekstu žengti tokį žingsnį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min