TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Suomijos vadovė Tarja Halonen ištekėjo, nes tapo prezidentė

Suomijos prezidentė Tarja Halonen (kairėje), Švedijos energetikos ministrė Maud Olofsson (centre) ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Suomijos prezidentė Tarja Halonen (kairėje), Švedijos energetikos ministrė Maud Olofsson (centre) ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

12 metų nesusituokusi gyvenusi Tarja Halonen nusprendė ištekėti nusprendė dėl to, kad tapo Suomijos prezidente, ketvirtadienį Vilniuje vykstančioje konferencijoje apie moterų vaidmenį pasaulyje prisipažino T.Halonen.

„Mano vyras man neseniai priminė, kad mes teisiškai esame susituokę tiek, kiek aš esu prezidentė. Tai padarėme dėl protokolo. Kitų priežasčių tą padaryti nebuvo“, - pripažino Suomijos vadovė.

Anot jos, paprasčiau dėl protokolo yra pasakyti, kad su ja kartu važinėja vyras, o ne sugyventinis.

„Nežinau, kaip Lietuvoje, bet Šiaurės šalyse yra įprasta, kad žmonės gyvena kartu, gerbia vienas kitą, jie turi įsipareigojimus vienas kitam, bet nebūtinai jie yra teisiškai susituokę“, - aiškino, kodėl 12 metų iki prezidentavimo gyveno nesusituokusi, prezidentė.

T.Halonen nemano, kad jos vietoje tapęs prezidentu kitaip būtų pasielgęs ir sugyventinę turintis vyras.
 
„Manau, kad situacija būtų tokia pat, jei kalbėtume apie vyrą. Mūsų tradicijos yra susiformavusios šioje srityje“, - pažymėjo Suomijos prezidentė.

Kita vertus, T.Halonen mano, kad būdama moteris tapusi prezidente ji sulaukė kitokio dėmesio nei vyrai prezidentai.

„Kai aš pirmą kartą vykau oficialiu vizitu į Švediją, komentaruose perskaičiau tokių komentarų, kaip, manau, kad nei vienas vyras prezidentas nebūtų taip komentuojamas. Pavyzdžiui, buvo patariame, kokius didelius du lagaminus vežuosi“, - šypsojosi prezidentė.

Prezidentūroje ketvirtadienį vyksta tarptautinė konferencija, kurioje aptariamas moterų vaidmuo stiprinant demokratiją.

 Konferencijoje „Moterys demokratijos stiprintojos: gerosios praktikos pavydžiai“ atvykusios Kirgizijos, Kosovo prezidenčių, Mongolijos vadovas, Albanijos ir Latvijos parlamento pirmininkės, Slovakijos premjerė, Jungtinių Valstijų sekretorė Hillary Clinton.

Pasaulio lyderės aptaria, kaip skatinti moterų dalyvavimą politiniame, verslo ir visuomeniniame gyvenime bei kaip užtikrinti lygias saviraiškos ir karjeros galimybes, kokiomis priemonėmis stabdyti smurtą ir prekybą žmonėmis.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min