Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 6d. 17:46

Supeliję žuvų miltai grąžinti į Maroką

Patikrinus specialistams, paaiškėjo, kad iš Maroko į Kretingą gabenti žuvų miltai supeliję.
VET nuotr. / Patikrinus specialistams, paaiškėjo, kad iš Maroko į Kretingą gabenti žuvų miltai supeliję.
Į Lietuvą bandyta įvežti supelijusius žuvų miltus.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, kad į Lietuvą neleista įvežti 100 tonų žuvų miltų siuntos iš Maroko, skirtos gyvūnų pašarams gaminti. Importuotojas ir siuntos gavėjas – bendrovė „Kretingos grūdai“. Visa siunta šių nekokybiškų miltų grąžinta atgal gamintojui į Maroką.

Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Malkų pasienio veterinarijos posto pareigūnai, vykdydami valstybinę veterinarinę importuojamų į Lietuvą pašarų kontrolę, patikrinimo metu nustatė, kad žuvų miltai supeliję, pažeistos pakuotės, sušalę į gabalus, todėl ir buvo priimtas sprendimas šiuos miltus grąžinti importuotojui arba saugiai sunaikinti.
 
„Pagal Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus, Lietuvos pasienio veterinarijos postuose atliekamas kiekvienos importuojamos iš trečiųjų šalių pašarų siuntos dokumentų atitikties (veterinarijos sertifikato, deklaracijos ar kito dokumento, patvirtinančio pašarų saugą ir kokybę) ir fiziniai produktų tikrinimai. Jei kontrolės metu nustatoma, kad siuntos neatitinka reikalavimų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigoja importuotojus grąžinti produkciją atgal į trečiąsias šalis arba saugiai sunaikinti.“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas inspektorius Žilvinas Ilevičius.
 
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Europos Komisiją apie nekokybišką žuvų miltų siuntą iš Maroko.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Miltai Marokas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min