Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Supykęs žokėjus lenktynes pavertė cirku

Nelegaliai į jojimo trasą prasiveržęs E.Kubilius (centre) pademonstravo įspūdingą greitį, tačiau pirmos vietos užimti nepavyko.
V.Judicko nuotr. / Nelegaliai į jojimo trasą prasiveržęs E.Kubilius (centre) pademonstravo įspūdingą greitį, tačiau pirmos vietos užimti nepavyko.
Šaltinis: „Alio, Raseiniai“
0
A A

Už 5 milijonus litų neseniai atnaujintame Raseinių hipodrome vyksta absurdiški dalykai. Įpykęs treneris varžybas pavertė komiksu: į lenktynių trasą tris kartus savavališkai įsiveržė po starto. Varžybų organizatoriai buvo priversti šauktis policijos.

Ožių atvaizdai

Komišką sumaištį hipodrome sukėlęs Edvinas Kubilius absurdiškam šou rengėsi iš anksto. Savo „Facebook“ profilyje įkelė gėlėmis padabintų ožių nuotraukas ir parašė: „Reprezentuojame ožių lenktynes 2014 09 14“. Taip, anot trenerio, jis išreiškė savo požiūrį į Raseinių hipodrome rugsėjo 14 dieną rengtas varžybas.

„Facebook“ treneris neapsiribojo. Su nemenka palaikymo komanda praėjusį sekmadienį jis atvyko į varžybas ir čia privertė aikčioti net daug mačiusius žiūrovus ir žirgų sporto specialistus.

„Ar norite šou?“ – kreipėsi jis į žiūrovų tribūną. Pasigirdo pavienių, tačiau rėksmingų skatinimų ilgai nedelsti.

Vartai neatsidarė

Kai prie starto linijos buvo atvežta vadinamoji autostarto mašina, šalia jos ant žirgo pasirodė ir E.Kubilius, nors varžybose jis nebuvo užregistruotas. Nuaidėjus starto signalui, registruotų dalyvių žirgai pasileido į trasą, o prieš E.Kubiliaus žirgą esantys automatiniai varteliai liko uždaryti – toks buvo varžybų organizatorių nurodymas.

Tada E.Kubilius su ristūnu prasispraudė pro starto mašinos šoną, įšuoliavo į trasą ir nudulkėjo paskui tolstančius raitelius. Jis jojo labai greitai – netrukus visus pavijo ir aplenkė. Tačiau pergalingam spurtui pristigo jėgų: maksimaliu greičiu nuo starto kaip kulka švilpęs E.Kubiliaus žirgas netoli finišo sulėtino greitį ir liko antras.

Nepraleistas pro starto liniją, E.Kubilius prasisprausdavo pro užtvarą, nudulkėdavo paskui legalius varžybų dalyvius, juos aplenkdavo, bet čempioniškam finišui pristigdavo jėgų.

Įvykiai panašiai klostėsi dar dviejuose jojimuose: nepraleistas pro starto liniją, E.Kubilius prasisprausdavo pro užtvarą, nudulkėdavo paskui legalius varžybų dalyvius, juos aplenkdavo, bet čempioniškam finišui pristigdavo jėgų.

Iškvietė policiją

Pamatęs E. Kubiliaus savivalę, viešosios įstaigos „Raseinių hipodromas“ direktorius Remigijus Poškus iškvietė policiją.

„Kai atvyko pareigūnai, E.Kubilius jau buvo dingęs. Pirmadienį nuėjau į policiją ir dėl jo elgesio parašiau pareiškimą“, – savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ antradienį pasakojo R.Poškus.

Jis teigė esąs įsitikinęs, kad savivaliavęs E.Kubilius savo siautėjimu norėjo pademonstruoti, kad atnaujintame hipodrome vyrauja chaosas.

„Gėda, kad taip atsitiko. Kai kam neįtinka mano asmenybė. Mano nuomone, viskas buvo iš anksto gerai surežisuota. Įžvelgiu politinį tokios akcijos palaikymą“, – užsukęs į savaitraščio „Alio, Raseiniai“ redakciją tvirtino R.Poškus.

Konfliktai su savivaldybe

Politiką jis linkęs įžvelgti todėl, kad didžiausia hipodromo dalininkė yra Raseinių rajono savivaldybė. Nesutarimai tarp jo ir savivaldybės vadovų prasidėjo tuomet, kai R.Poškus pateikė 600 tūkst. litų pretenzijas dėl spragų atliekant hipodromo atnaujinimo darbus. Darbus atlikusi bendrovė „Raseinių statyba“ yra siejama su kai kuriais vietos politikais. R.Poškus tvirtina sulaukiantis nuolatinio spaudimo, kad atsisakytų 600 tūkst. litų pretenzijos.

Nesutarimai tarp jo ir savivaldybės vadovų prasidėjo tuomet, kai R.Poškus pateikė 600 tūkst. litų pretenzijas dėl spragų atliekant hipodromo atnaujinimo darbus.

„Balaganas hipodrome ėmė įsivyrauti, kai buvo investuota 5 milijonai litų ir prasidėjo turto registracija. Mane visaip stengiasi kompromituoti, įžeidinėti“, – tikino direktorius.

Savaitraščio „Alio, Raseiniai“ redakcijoje apsilankęs ir varžybose sumaištį sukėlęs E.Kubilius teigė, jog R.Poškaus teiginiai apie galimai politinį užnugarį neturi jokio pagrindo.

„R.Poškus neleido man užsiregistruoti varžybose, nors siunčiau laiškus, skambinau. Prašiau užregistruoti jį sutikęs hipodrome, kai iki lenktynių pradžios liko pora valandų, bet jis mane pasiuntė toliau. Todėl gimė tokia nepaklusnumo akcija. Hipodromas yra viešas, aš taip pat esu prisidėjęs prie jo kūrimo, esu dalininkas, tai kodėl mane turi ignoruoti, kodėl turi iš manęs tyčiotis? Jei jis gali savivaliauti, tai gal ir aš galiu?

Aš ne už savivalę, tik norėjau parodyti, kokia hipodrome yra absurdiška tvarka. Norėjau žmonėms vieną kartą atverti akis. Aš atsiklausiau žmonių, ar galiu dalyvauti lenktynėse. Nė vienas žiūrovas neprieštaravo, visi šaukė – taip. Jei būtų protingas vadovas, jis būtų pasakęs – velniop tą Kubilių, tegul užsiregistruoja ir joja. Tada nebūtų kilę jokio konflikto. Niekas jo nenori išversti iš posto, tegul jis su žmonėmis elgiasi normaliai“, – dėstė E.Kubilius.

Anot E. Kubiliaus, jo prižiūrimi žirgai yra geresni, ir tai R.Poškui neva labai nepatinka.

Su tokiais E.Kubiliaus teiginiais nesutinkantis R.Poškus sakė: „Buvo nurodyta užsiregistruoti iki ketvirtadienio 17 valandos. To nebuvo padaryta. Paskui ieškojome kompromiso: sakiau, Edvinai, jei tu taip nori pasirodyti, mes tau leisime atskirai bėgti, tu ateik su savo komanda ir bėgiok. Bet jis nenori kompromisų.“

Hipodromas – apmiręs

Už europines lėšas rekonstruoto Raseinių hipodromo veikla kol kas yra apmirusi. Iki šiol dar nesuformuota viešosios įstaigos valdyba, kuri turėtų rūpintis, kad brangus objektas atliktų jam skirtą funkciją – vystytų žirgų sportą, taptų populiarių renginių vieta.

Deklaruojama, kad kokybinis šuolis hipodromo veikloje atsiras, kai bus paskirtas už jo veiklą atsakingas operatorius.

Už europines lėšas rekonstruoto Raseinių hipodromo veikla kol kas yra apmirusi. Iki šiol dar nesuformuota viešosios įstaigos valdyba.

Neseniai Raseinių rajono savivaldybės užsakymu už 65 tūkst. litų pradėta rengti studija, kurios tikslas – apibrėžti reikalavimus ir sąlygas, nustatančias būsimojo operatoriaus veiklą ir užduotis.

„Manau, kad atsiradus operatoriui atsiras daugiau tvarkos, nebeliks vietos asmeninio pobūdžio konfliktams“, – vylėsi su savaitraščiu „Alio, Raseiniai“ kalbėjęs vienas hipodromo dalininkų.

Savivaldybės užkuliuose kalbama, kad permainų planas VĮ „Raseinių hipodromas“ direktoriui R.Poškui nenumato jokių pareigų. Daugelis pripažįsta, kad jis yra profesionalus žirgų sporto žinovas, tačiau stokoja administracinių gebėjimų ir patirties.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Raseiniai
Parašykite atsiliepimą apie 15min