Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus centro gyventojai: surašinėtojai mus aplenkė

Gyventojų surašymas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gyventojų surašymas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Statistikos departamentas ne kartą viešai gėdijo žmones, kurie neįsileidžia surašinėtojų, bet kai kurie sostinės gyventojai teigia surašinėtojų taip ir nesulaukę. Ne kur užkampyje, o pačiame Vilniaus centre. Statistikos departamento atstovai tokiais pasakojimais tikėti nenori ir ramina, kad „susirašyti“ dar ne vėlu.

Po gyventojų namus nuo balandžio pradžios daugiau kaip mėnesį vaikščioję surašinėtojai darbą jau baigė. Šiuo metu surinkti duomenys apie gyventojus analizuojami, vėliau bus sprendžiama, ką daryti su surašyme piktybiškai nedalyvavusiais asmenimis. Statistikos departamento duomenimis, nebuvo surašyta maždaug 1 proc. būstų gyventojų. Aiškinama, jog taip nutiko todėl, kad gyventojai neįsileido surašinėtojų. Administracinių teisės pažeidimų kodekse už tai numatyta iki 1 tūkst. Lt bauda.

Jaučiasi nenusipelnęs baudos

Tačiau kai kurie žmonės, nors ir norėjo dalyvauti surašyme, tokios galimybės neturėjo, mat surašinėtojai jų namus aplenkė. Sostinės Naujamiestyje nuomojamame bute gyvenantis Vytas „15min“ tikino, kad į jo namus surašinėtojai taip ir nepasibeldė. „Jei aš arba žmona būdavome darbovietėse, bute laiką leisdavo mano mama. Taigi, namai niekada nebuvo tušti, tačiau čia niekas taip ir nepasirodė“, – piktinosi vyras.

Jis pridūrė šią problemą aptaręs su Vilniuje gyvenančiais draugais bei giminėmis ir suskaičiavęs, kad iš jo pažįstamų rato nesurašyti liko 11 žmonių. „Iš jų 5 žmonės dirba, kiti dažniausiai būna tik namuose. Pas vienus draugus surašinėtojai buvo užsukę, nerado, ir daugiau nebeatėjo. Toks požiūris stebina. Mes esame dirbantys, mokame mokesčius, iš mūsų sumokėtų mokesčių finansuojamas ir šis surašymas. Tačiau maža to, kad mūsų nesurašo, bet dar ir grasina baudomis“, – piktinosi jis.

Dar galima dalyvauti surašyme

Statistikos departamento Gyventojų surašymo ir apklausų skyriaus vedėja Vanda Vaitiekūnienė nenorėjo tikėti, kad pas kai kuriuos žmonės surašinėtojai taip ir neužsuko. „Nenoriu pulti teisti taip teigiančių žmonių, tačiau jeigu tokia situacija būtų susiklosčiusi kur nors miestų pakraščiuose, tai gal ir būtų galima patikėti, tačiau esu įsitikinusi, kad miesto centre surašinėtojai butus lankė ne po vieną kartą“, – sakė ji.

V.Vaitiekūnienė atkreipė dėmesį, kad surašinėtojams buvo nenaudinga „nerasti“ žmonių jiems priskirtoje teritorijoje, mat nuo surašytųjų skaičiaus priklausė jų atlygis.

Ji prisipažino gaunanti surašinėtojų nesulaukusių gyventojų skundų. Pavyzdžiui, antradienį jai pasiskundė vienos sodų bendrijos gyventojai. „Pažiūrėjau turimus duomenis, toje sodų bendrijoje surašinėtojai lankėsi. Surašinėtojais dirbę žmonės turėjo pildyti knygeles, kuriose aprašytas kiekvienas aplankytas būstas. Jose kartais rašoma, kad gyventojai neatidarė durų, nors už jų ir girdėjosi krebždesys. Norėčiau paprašyti žmonių, kad jie būtų sąžiningi teigdami, kad surašinėtojai pas juos nebuvo“, – teigė ji.

V.Vaitiekūnienė pabrėžė, kad norintys dalyvauti surašyme gyventojai gali tai padaryti. Tokiems žmonėms ji siūlo iki gegužės 27 d. kreiptis į savivaldybes ar Statistikos departamento skyrius ir pateikti duomenis apie save. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min