Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 31d. 15:13

Surasta nukritusio Lietuvos orlaivio juodoji dėžė

Lėktuvo nuolaužos katastrofos vietoje
Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės nuotr. / Lėktuvo nuolaužos katastrofos vietoje

Trečiadienį Šiaulių rajone šalia Rėkyvos ežero atliekant tyrimą Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų lėktuvo „L-39 Albatross“ sudužimo vietoje rasta ir iškelta juodoji dėžė, ji yra išgabenta tolimesniam tyrimui, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Kaip rašoma KAM pranešime, įvykio vieta yra saugoma, tyrimo komisijos specialistai dirba vietoje, kur sudužo Lietuvos kariuomenės lėktuvas „L-39 Albatross“, jie renka ir fiksuoja duomenis lėktuvo sudužimo vietoje.

Lėktuvo detalės yra ruošiamos evakuacijai į KOP Aviacijos bazę, kur jos bus saugomos. Tyrimą bei darbus apsunkina tai, kad lėktuvas nukrito į pelkėtą vietovę, gruntas šioje vietoje yra nestabilus, daug vandens, vietovė yra nepasiekiama sunkiu transportu. Iškėlimo darbus atlieka keliolikos karių komanda. Nuolaužoms iškelti naudojamas Lietuvos KOP sraigtasparnis Mi-8, tad darbų trukmei įtakos turi ir oro sąlygos.

Vykdant tyrimą yra bendraujama ir su NATO partneriais.

Tyrimas pradėtas siekiant išsiaiškinti avarijos priežastis, tyrimą atlieka specialiai sudaryta komisija, kurią sudaro krašto apsaugos sistemos specialistai.

Įvykio vietoje dislokuoti Lietuvos kariuomenės Taikos meto operacinių pajėgų kariai, kurie užtikrina įvykio vietos apsaugą ir teikia pagalbą tyrimo komisijai.

KAM primena, kad antradienį apie 10.30 val. Šiaulių apylinkėse esančioje Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje vykstančių pratybų metu ore susidūrė Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivis „L-39ZA Albatross“ ir Prancūzijos karinių oro pajėgų naikintuvas „Mirage 2000C“.

Orlaiviai vykdė suplanuotus treniruočių skrydžius. Skrydžio metu ore įvyko orlaivių susidūrimas, po kurio Lietuvos karinių oro pajėgų lengvasis atakos naikintuvas L-39 nukrito šalia Rėkyvos ežero. Pilotai sėkmingai katapultavosi, vėliau juos surado ir į KOP Aviacijos bazę išskraidino KOP paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis Mi-8. Pilotai po medicininės apžiūros sugrįžo į tarnybos vietą.

Po susidūrimo pilotai padarė viską, kad orlaivį nukreiptų į negyvenamą vietovę, kad nebūtų sukelta žala civiliams gyventojas“, – antradienį Krašto apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

Naikintuvas „Mirage 2000C“ nusileido savo eiga, jis patyrė stabilizatoriaus pažeidimų.

Prieš pratybas buvo atlikti visi reikalingi instruktažai ir medicininiai patikrinimai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min