2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2016 08 05

Surengtas konkursas globos namų gyventojams pamaitinti buvo tik akių dūmimas

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nustatė piktybinį pirkimo atvejį, perkant maitinimo paslaugas. Norintiems maitinti globos namų gyventojus buvo pateikti krūvos sertifikatų reikalavimų, kurie akivaizdžiai buvo pritaikyti vienai įmonei.
Viešųjų pirkimų tarnyba
Viešųjų pirkimų tarnyba / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ekologiško maisto gamybos sertifikatas „EcoAgros“, įmonėje įdiegtos darbuotojų saugos ir vadybos, maisto saugos, kokybės vadybos, aplinkos apsaugos vadybos sistemos, ne mažiau nei 283,5 tūkst. eurų sąskaitoje, 300 tūkst. eurų civilinės atsakomybės draudimas, bent viena 400 tūkst. eurų dietinio maitinimo paslaugų tiekimo sutartis per paskutinius metus ir ne mažesnės nei 570 tūkst. eurų pajamos iš šių paslaugų teikimo per pastaruosius trejus metus.

Tokį ir dar daugiau minimalių kvalifikacinių reikalavimų sąrašą potencialiam tiekėjui pateikė Strėvininkų socialinės globos namai, paskelbę viešąjį pirkimą savo gyventojų maitinimui.

Viešųjų pirkimų tarnyba, išnagrinėjusi pirkimo procedūras iki sutarties sudarymo ir nustačiusi, jog tokius reikalavimus gali atitikti vos keletas rinkos dalyvių, nurodė globos namams šį 1,059 mln. eurų vertės pirkimą nutraukti.

„Tipinis pavyzdys, kai nepagrįstais, neproporcingais pirkimo objektui ir pertekliniais kvalifikacijos reikalavimais dirbtinai apribojama galimybė pirkime dalyvauti smulkiems rinkos dalyviams, - sako VPT direktorė Diana Vilytė. – Skaniu, pilnaverčiu maistu pamaitinti porą šimtų socialinės globos namų gyventojų yra įkandama užduotis bet kuriai vietinės reikšmės valgyklai.

To ir turėtume siekti maitinimo paslaugų viešuosiuose pirkimuose – kad maistą globos namams, mokykloms, darželiams tiektų nedidelis vietinis verslas, perkantis produktus iš vietos ūkininkų, tuo tarpu dabartinę maitinimo rinką viešuosiuose pirkimuose yra pasidalinusios trys bendrovės“.

Analizuodama maisto produktų ir maitinimo paslaugų viešuosius pirkimus, VPT dar pernai konstatavo, kad rinką 56 proc. rinkos dalijasi trys įmonės, kurios laimi ir pasirašo didžiausios vertės sutartis. Tuo tarpu likusius 44 proc. rinkos sudaro 252 bendrovės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min