2025-10-29 06:01

Šurmulys dėl Vilniaus ligoninės: miesto valdžia gina direktorę, žymus medikas įspėja – Vaikų kliniką gali tekti uždaryti

Vilniaus miesto klinikinę ligoninę purto neramumai. Po to, kai viešai pasklido kaltinimai įstaigos vadovybei dėl spaudimo ir mobingo, klausimus kelia ir sostinės politikai, ypač – iš opozicinių frakcijų. Tačiau miesto vadovai stojo ginti direktorės, teigdami, kad vadovauti įstaigai savivaldybės sistemoje „nėra lengviausia užduotis“. Tačiau žymus medikas, grįžęs į pareigas ligoninėje po teismų, sako, kad gali tekti uždaryti visą Vaikų ligų kliniką.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Adomas Bužinskas ir Aušra Bilotienė Motiejūnienė
Adomas Bužinskas ir Aušra Bilotienė Motiejūnienė / 15min montažas

Kaip 15min jau rašė, dalis Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (VMKL) darbuotojų teigia, kad ligoninės vadovė Aušra Bilotienė Motiejūnienė ir jos komanda kuria nepalankią darbui atmosferą, neapsikentę esą spaudimo ir mobingo darbą palieka tiek gydytojai, tiek kiti darbuotojai.

Pati ligoninė aiškina, kad „kiekvienas gautas signalas yra ištiriamas, o rekomendacijos – įgyvendinamos“.

Plačiau – Vilniaus ligoninę apipynė skundų ir kaltinimų voratinklis: „Atmosfera čia yra toksiška“.

Antradienį savo posėdyje klausimą dėl šios ligoninės ėmėsi narplioti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas, kuriame daugumą turi opozicijos atstovai.

A.Bužinskas: direktorė ėmėsi kuopti įsisenėjusias problemas

Kiek anksčiau, nei prasidėjo šis posėdis, socialiniame tinkle „Facebook“ nuomonę apie situaciją publikavo ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Adomas Bužinskas
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Adomas Bužinskas

Jis teigė gerbiantis visus, kurie ryžtasi dalyvauti savivaldybės konkursuose, nes esą vadovauti įstaigoms savivaldybės sistemoje „nėra lengviausia užduotis“.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą