Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susikirto dėl rinkliavos už atliekas

Kazokiškių sąvartynas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Klaipėdos meras K.Vintilaitę apskundė premjerui A.Kubiliui, nes ši paragino gyventojus nemokėti rinkliavos už atliekas kol nesibaigs teismai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius kreipėsi į premjerą Andrių Kubilių prašydamas pradėti tarnybinio nusižengimo procedūrą.

Klaipėdos merą papiktino Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės žodžiai, kai ši paragino gyventojus nemokėti rinkliavos už atliekas, o pinigus pasidėti į stalčių, kol nesibaigs teismai.

K.Vintilaitė kartu su kai kuriais Seimo nariais dar prieš pusantrų metų apskundė Klaipėdos tarybos priimtą rinkliavą už atliekas. Tuomet buvo patvirtina, kad gyventojai rinkliavą turi mokėti priklausomai nuo buto ploto. Klaipėdoje bylą pralaimėjus, K.Vintilaitė ją apskundė aukštesniam teismui. Ji vėl turėtų būti atversta šį pavasarį.

Gali nemokėti

Vyriausybės atstovė „15min“ sakė sulaukianti gausybės gyventojų klausimų, ar vykstant teismams mokestį būtina mokėti, nes jei šis bus pripažintas neteisėtu, susigrąžinti jau sumokėtus pinigus bus sudėtinga.

Nemokėkit, bet pasidėkit pinigus į stalčių, – toks teiginys nors skamba buitiškai, turi teisinę argumentaciją – sakė K.Vintilaitė.

„Nemokėkit, bet pasidėkit pinigus į stalčių, - toks teiginys nors skamba buitiškai, turi teisinę argumentaciją. Šiandien yra pradėta byla, jei rinkliavos nemokantis žmogus būtų paduotas į teismą dėl skolos išieškojimo, tačiau praneštų teismui, kad vyksta kita neatsiejama byla, individuali byla būtų stabdoma, – kalbėjo K.Vintilaitė. – Didelė žmonių dalis labai drausmingi, yra tikri, kad valdžia teisinga ir teisi, jos paskaičiuotus mokesčius, kad ir kokia tai didžiulė našta, jie moka. Tačiau yra ir tokių, kurie nebeišgali, o lengvatų savivaldybė neketina suteikti“.

Klaipėdos meras teigia, kad K.Vintilaitė siūlydama nemokėti rinkliavos ragina nevykdyti tarybos sprendimo, kuris yra teisėtas ir galiojantis. „Siūloma rinkliavų nemokėti, o taip pat apsunkinti ir taip nelengvą savivaldybės finansinę situaciją“, – sakė meras.

A.Kubiliui parengtame prašyme meras rašo, kad tokie K.Vintilaitės vieši pasisakymai menkina savivaldybės reputaciją, mažina pasitikėjimą jos priimtais sprendimais ir panašiai.

Šiukšlina ne plotas

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Šiukšlių konteineris
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Šiukšlių konteineris

Pasak K.Vintilaitės, sprendimas dėl atliekų rinkliavos teisme atsidūrė dėl dviejų priežasčių. Savivaldybė įvedusi rinkliavą, atliekų tvarkytoją turi parinkti pagal viešo pirkimo įstatymą, tačiau Klaipėdoje, Palangoje ir Skuode su tvarkytoju buvo tiesiog pasirašyta koncesijos sutartis.
Kita priežastis – rinkliavos būdas, susiejant su būsto kvadratūra.

„Juk ne buto kvadratūra šiukšlina. Man tenka nagrinėti begalę skundų, išklausyti begalę nepasitenkinusių žmonių, kurie gyvena didesniuose nei vieno kambario butas. Susiejus rinkliavos dydį su nekilnojamuoju turtu, susikuria nesąžininga situacija, kai žmogus turi sklypą, neturi gyvenamojo namo, ištisus metus ten nebūna, tačiau be išlygų rinkliavą turi mokėti ir už žemės sklypą. Kitos savivaldybės rado būdą, diferencijavo, nustatė sezoniškumą“, – sakė K.Vintilaitė. Pasak jos, dar kebliau tiems savininkams, kurie turi ne tik butą, sodą, bet ir garažą – jiems mokesčiai labai dideli.

Vyriausybės atstovė teigia, kad turi būti rastas būdas tam tikroms kategorijoms taikyti lengvatas. Taip pat turi būti numatytas aiškesnis modelis, kaip skaičiuoti rinkliavą. Ji gali būti renkama ir priklausomai nuo kvadratūros, tačiau diferencijuojama skirtingoms gyventojų grupėms.

Moka sąžiningai

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Šarūnas Reikalas teigė esantis dėkingas   klaipėdiečiams, kurie moka rinkliavą už atliekas sąžiningiausiai visoje Lietuvoje. Neapmokėtų sąskaitų per pusantrų metų, kai galioja rinkliava, yra vos 6 proc.

„Rinkliava tai mokestis, o mokestį reikia mokėti, kito kelio nėra, kviečiu ir šiemet pagal išgales šią pareigą atlikti“, – sakė Š.Reikalas. Jis teigė po raginimų nemokėti šio mokesčio dar neturintis informacijos, kad neapmokėjimų būtų padaugėję, tai pasimatys po kelių savaičių, kai baigsis pirmas metų ketvirtis.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min