Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susikompromitavusi Kauno teisėja Valentina Ščerbakova vejama iš pareigų

Teisėjos V.Ščerbakovos glaustas dosjė.
15min.lt iliustracija / Teisėjos V.Ščerbakovos glaustas dosjė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teisėjų taryba penktadienį pritarė V.Ščerbakovos atleidimui iš teisėjo pareigų.

Šiandien Teisėjų taryba patarė šalies vadovei Daliai Grybauskaitei atleisti iš pareigų Kauno miesto apylinkės teismo teisėją Valentiną Ščerbakovą, dėl kurios Respublikos Prezidentė į Teisėjų tarybą kreipėsi dar kovo mėnesį.

Tuo metu svarstant teisėjos atleidimo klausimą Teisėjų taryba nusprendė sprendimą priimti tik po to, kai bus gauti teisėjos tam tikrą sveikatos būklę įrodantys dokumentai iš medicinos įstaigų. Šiandien Teisėjų tarybos nariams susipažinus su medicinos įstaigos išvada, kurioje nurodoma, kad teisėjos sveikatos būklė jai leidžia vykdyti teisėjo pareigas, abejonių dėl patarimo atleisti teisėją iš pareigų neliko.

Šalies vadovė patarti atleisti teisėją iš pareigų prašė dėl jos darbe nustatytų pasikartojančių procesinių pažeidimų nagrinėjant ir tvarkant civilines bylas, surašant protokolus ir kitus procesinius dokumentus, bylų vilkinimo, taip pat atsižvelgusi į tai, kad teisėja, net ir prasidėjus jos drausmės bylos nagrinėjimui Teisėjų garbės teisme, nesiėmė priemonių, kad jos padaryti pažeidimai būtų pašalinti. Kovo 22 d. Teisėjų garbės teismas teisėjai skyrė drausminę nuobaudą – griežtą papeikimą.

Teisėja V.Ščerbakova padarytus pažeidimus pripažino ir nurodė, kad pagrindinės jos padarytų pažeidimų priežastys – asmeninės šeimos problemos ir sveikatos būklė, pažymima Nacionalinės teismų administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einančios Živilės Navickaitės-Babkin penktadienį išplatintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min