Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susirėmė „Ozo“ savininkai

Vilniuje pirmą kartą vyks ilgiausia pavasario mados šventė.
Organizatorių nuotr. / „Ozo“ prekybos centras
Šaltinis: 15min
0
A A

Prekybos centrų valdymo milžinas iš Vokietijos „ECE Projektmanagement“ už 10 kartų mažesnę, nei investuota, kainą spaudžia lietuvius perleisti finansinių sunkumų turinčio sostinės prekybos centro „Ozas“ akcijas.

Pastarieji neatmeta, kad prireiks teismo pagalbos, pirmadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. „Praėjusią žiemą iš „ECE Projektmanagement“ sulaukėme pasiūlymo parduoti savo akcijas už 2 mln. eurų vietoj 22 mln. eurų. Tai mūsų netenkina ir mes savo teises ginsime“, – tvirtino vienas „Ozo“ akcininkų verslininkas Rimantas Bukauskas, pasak kurio, vokiečiai lietuvius apkaltino formaliu sutarties pažeidimu.

R.Bukauskas – vienas iš trijų verslininkų, kurie atsiskyrė nuo „Rubicon Group“, šių metų pradžioje tapusio ICOR. „Rubicon Group“ prieš kelerius metus į „Ozą“ investavo beveik 22 mln. eurų. Šis projektas pradėtas 2005-aisiais.

„Nuo pat atidarymo „Ozas“ rieda žemyn ir konkurencinėje kovoje pralaimi iš esmės visiems didiesiems Vilniaus prekybos centrams. Atrodo, patiriamus nuostolius nuspręsta kompensuoti atimant partnerių turtą“, – kalbėjo ICOR generalinis direktorius Julius Dovidonis.

Verslininkai neslepia kylančių abejonių, ar dabartinė padėtis nebuvo „ECE Projektmanagement“ apgalvotai suplanuota. Dvejonių kelia tai, kad kitose šalyse valdyti prekybos centrus vokiečių įmonei sekasi gerai.Nuo pat atidarymo „Ozas“ rieda žemyn ir konkurencinėje kovoje pralaimi iš esmės visiems didiesiems Vilniaus prekybos centrams.

Bendrovę „ECE Projektmanagement“ lietuviai prieš penkerius metus Miunchene susirado patys – ši vokiečių įmonė garsėja Europoje kaip prekybos centrų konsultantai ir valdytojai.

Tuomet „Rubicon Group“ jau buvo sukūrusi viziją, kaip atrodys naujasis prekybos ir pramogų centras. Su vokiečiais lietuviai iš pradžių sutarė dėl konsultavimo paslaugų.

Prekybos ekspertų skaičiavimais, praėjus metams po atidarymo „Ozo“ nuostoliai siekia 20 mln. litų. Prekybos ir pramogų centrą valdančios „ECE Projektmanagement Vilnius“ vadovas Stefanas Zeiselmeieris neneigė nuostolių, tačiau tikino, kad suma kur kas mažesnė.

Ekspertų duomenimis, 62 tūkst. kvadratinių metrų nuomojamo ploto valdantis centras „Ozas“ per dieną sulaukia vidutiniškai per 12 tūkst. lankytojų.

Išsamiau kalbėti apie nesutarimus su akcininkais Lietuvoje „ECE Projektmanagement Vilnius“ vadovas atsisakė. Jis neatskleidė ir ketinimų pirkti iš Lietuvos partnerių akcijas, tiesa, neslėpė, kad jo atstovaujama įmonė ketina investuoti į „Ozą“.

„Ozas“ per pusę priklauso Vokietijos bendrovei ECE, valdančiai per šimtą prekybos centrų Europoje, ir Lietuvos bendrovei ICOR su partneriais.  

Komentarai
Temos „Ozas“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min