Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 29d. 07:00

Susisiekimo ministerija pereina į kitą projektų valdymo lygį

Skrydis oro balionu virš Klaipėdos apylinkių
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Skrydis oro balionu virš Klaipėdos apylinkių

Projektų valdymo sistemas pradėjus diegti Susisiekimo ministerijoje, jos atstovai sako, kad vienas svarbiausių projektų administravimo pokyčių – informacijos išsaugojimas nepaisant ministerijos personalo pokyčių. Įgytos kompetencijos leidžia efektyviau prisidėti prie sėkmingo šalies strateginių projektų įgyvendinimo.

„Susisiekimo ministerijoje esame pajutę darbuotojų kaitos poveikį projektų įgyvendinimui. Keičiantis ministerijos politinei komandai, tenka nemažai iš naujo tikslinti, kaip buvo planuojami ir įgyvendinami projektai, nes dalis informacijos lieka nedokumentuota.

Baigus įgyvendinti projektinio valdymo sistemos diegimą, žinios keičiantis vadovybei neišeis, nes kiekvienas ministerijos projektas jau turi projekto vadovą, kuris yra valstybės tarnautojas“, – pasakoja ministerijos Veiklos kokybės ir projektų valdymo skyriaus vadovas Dominykas Narbutas.

Dar vienas svarbus privalumas diegiant projektinio valdymo sistemą – informacija apie kiekvieną projektą sistematizuota ir metodiškai kaupiama.

asmeninio albumo nuotr./Dominykas Narbutas
asmeninio albumo nuotr./Dominykas Narbutas

Šiuo metu Susisiekimo ministerija, pasitelkusi modernius projektų valdymo principus, vykdo keturis strateginius šalies projektus: „Naujo oro uosto statyba“, „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto gilinimas ir bangolaužių rekonstravimas“, „Geležinkelių jungties „Rail Baltica“ plėtra – naujos europinės greitojo traukinio vėžės Lietuvoje tiesimas“ ir „Automobilių kelių jungties „Via Baltica“ plėtra“.

„Turėsime labai aiškų vaizdą apie kiekvieno projekto įgyvendinimo situaciją, kai projektai bus pilnai suvesti į Projektų portfelio valdymo informacinę sistemą. Tai leis nedelsiant identifikuoti ir kelti problemas aukščiausiame vadovybės lygyje, efektyviau naudoti ir planuoti laiką, optimizuoti veiklas, jei matytume, kad projekto įgyvendinimas stringa“, – pasakoja D. Narbutas.

Pavyzdžiui, įgyvendinant „Via Baltica“ plėtros projektą, ministerija anksčiau gaudavo tik periodines Lietuvos automobilių kelių direkcijos ataskaitas apie situaciją, tačiau visos informacijos apie projekto eigą nekontroliavo. Dabar už projektą paskirtas atsakingas žmogus ministerijoje, kuris gauna informaciją, suveda ją į sistemą, o projektų priežiūroje dalyvaujantys asmenys mato projekto įgyvendinimo terminus, eigą, panaudotas lėšas ir kitas detales.

Ingos Marozaitės nuotr./Geležinkelis
Ingos Marozaitės nuotr./Geležinkelis

Projektų priežiūra – intensyvi

Projektinio valdymo sistema Susisiekimo ministerijoje pradėta diegti 2019 metais, 2020 metų pradžioje buvo įkurtas Veiklos kokybės ir projektų valdymo skyrius.

Dabar Susisiekimo ministerijos projektų priežiūros komisija renkasi nustatytu periodiškumu ir analizuoja pagrindines su projektų valdymu susijusias problemas, stebi esminius projektų rodiklius – biudžetą, terminus, apimtį. Taip pat virš 30 ministerijos darbuotojų baigė Vyriausybės kanceliarijos organizuotus bazinius projektų, programų ir portfelių valdymo mokymus, buvo surengti ir vidiniai mokymai ministerijos darbuotojams.

Visose ministerijose – viena sistema

Susisiekimo ministerija – viena iš keturiolikos šalies ministerijų, kuriose diegiamas projektinis valdymas.

Bandomasis projektinio valdymo diegimo projektas buvo įgyvendintas Vyriausybės kanceliarijoje, o nuo 2018 metų pabaigos projektų valdymo sistemos pradėtos diegti ministerijose, kad visos institucijos galėtų lengviau bendradarbiauti įgyvendindamos bendrus projektus ir dirbtų pagal tuos pačius standartus. Nustatytos bendros projektų valdymo taisyklės, organizuojami darbuotojų mokymai projektų valdymo kompetencijoms ugdyti.

Projekto „Viešosios politikos pokyčių sistemos sukūrimas ministerijose“ metu bus įdiegta projektų apimties, biudžetų, terminų, išteklių bei rizikų valdymo metodika, kuri sustiprins ministerijų veiklų koordinavimą, produktyvumo augimą, projektų valdymo procesų tobulinimą, priemonių, skirtų efektyviam valstybės išteklių valdymui, diegimą bei tobulinimą.

Projektą visose 14 ministerijų planuojama užbaigti 2021 metais, o vėliau projektinio valdymo plėtra persikels į kitas pavaldžias institucijas.

Projektas „Viešosios politikos pokyčių sistemos sukūrimas ministerijose“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

11:42
10:55
10:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min