Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susisiekimo ministras nepritaria Smiltynės perkėlos privatizavimui

Smiltynės perkėla
Egidijaus Jankausko nuotr. / Smiltynės perkėlos finansinė padėtis yra stabili: nuo 2004 m. bendrovė įsigijo 4 naujus keltus, tam investuodama 48 mln. litų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis griežtai pasisako prieš akcinės bendrovės Smiltynės perkėlos privatizavimą.

Ketvirtadienį išplatintame pranešime teigiama, kad, ministro įsitikinimu, monopolinę veiklą vykdančios bendrovės privatizavimas sukeltų neigiamų padarinių ir pažeistų visuomenės interesus.

„Akcinė bendrovė Smiltynės perkėla užtikrina saugų, patikimą keleivių ir transporto priemonių perkėlimą vidaus vandenų transporto priemonėmis į Kuršių neriją ir atgal. Akcinė bendrovė Smiltynės perkėla – monopolininkė, jokia kita įmonė nekelia transporto priemonių ir žmonių keltais per Kuršių marias. Kitos galimybės užtikrinti susisiekimą su Kuršių nerija nėra, todėl bendrovė iš esmės atlieka kelio tąsos į Kuršių neriją funkciją“, – teigia susisiekimo ministras E.Masiulis.

Dar praėjusių metų gruodžio mėnesį, reaguodama į Vyriausybės ketinimus įtraukti AB Smiltynės perkėlą į privatizavimo objektų sąrašą, Susisiekimo ministerija kreipėsi į Valstybės turto fondą, pasisakydama prieš šios bendrovės privatizavimą.

„Manau, akcinės bendrovės Smiltynės perkėlos privatizavimas galėtų pabloginti susisiekimo su Kuršių nerija sąlygas, todėl sieksime išbraukti ją iš privatizavimo objektų sąrašo projekto. Būdamas klaipėdietis asmeniškai dėsiu visas pastangas, kad ši įmonė nebūtų privatizuojama“, – sako E.Masiulis.

Ministras atkreipia dėmesį, kad Smiltynės perkėlos finansinė padėtis yra stabili: nuo 2004 m. bendrovė įsigijo 4 naujus keltus, tam investuodama 48 mln. litų. Be to, ši bendrovė sprendžia daug socialiai jautrių klausimų, kurie reguliuojami įstatymais. Valstybė užtikrina neatlygintiną Neringos gyventojų kėlimą per Kuršių marias ir tam naudoja valstybės biudžeto lėšas. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min