TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Susitarta, kas žvejams atlygins nuostolius

Ant molo žvejojęs vyras nuskendo birželio pradžioje.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Žvejai ant šiaurinio molo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė nutarė, kuri institucija koordinuos pajūrio krantotvarkos darbus ir kas kompensuos žvejams už nuostolius, patirtus dėl šių darbų.

Dėl kasamo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje smėlio pylimo paplūdimiams „pamaitinti“ žvejybos vietose, žūklė buvo sustabdyta, o žvejai patyrė nuostolių. Smėlį kasė ir pylė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Numatyta, kad asmenys, dėl kurių veiklos žuvų išteklių naudotojai patyrė nuostolius, privalo juos visiškai atlyginti. Pagal žvejų atliktus skaičiavimus paaiškėjo, kad bendra nuostolių suma siektų 518 tūkst. Lt.

Nuostolių kompensavimo klausimas du kartus buvo svarstytas Seimo Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisijoje, nes niekaip tarpusavyje negalėjo susitarti trys institucijos: Žemės ūkio, Aplinkos bei Susisiekimo ministerijos.

Siekdama stabilizuoti dėl gamtinių veiksnių ir žmonių veiklos pajūryje susidariusią padėtį, Vyriausybė pavedė Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono apsaugos departamentui koordinuoti krantotvarkos (smėlio išpylimo) darbus, o Susisiekimo ministerijai – kompensuoti žvejų patirtus nuostolius.

Žemės ūkio ministerijai pavesta patikslinti Nuostolių, patirtų netekus žvejybos galimybių (taip pat ir terminuotai) dėl kitų asmenų veiklos, apskaičiavimo ir įkainių nustatymo taisykles.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min