Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 00:42

Susitikęs su popiežiumi Pranciškum Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: „Tai buvo asmeninė proga padėkoti Šventajam Tėvui už jo didelį pasitikėjimą“

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas

Trečiadienį Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas po bendrosios audiencijos galėjo asmeniškai pasveikinti popiežių Pranciškų, skelbia Vatikano radijas.

Į piligriminę kelionę į Romą Tikėjimo metų kontekste Lietuvos kariuomenės kapelionų grupė atvyko kartu su kariuomenės ordinaru, taip pat Vilniaus arkivyskupu metropolitu Gintaru Grušu.

Kaip praneša Vatikano radijas, G.Grušas savo kalbą pradėjo nuo padėkos, nes tai jo pirmasis susitikimas su Šventuoju Tėvu po paskyrimo Vilniaus arkivyskupu.

„Jis nustebo dėl mano jaunatviškumo, tačiau pats paskyrė tokį arkivyskupą. (Audiencijoje) popiežius kalbėjo apie Dievo tautą, tad perdaviau mūsų Dievo tautos Vilniuje maldą už jį, džiaugiamės jo visais darbais, asmeniškai atnaujinau pasiryžimą, sutikimą, ištikimybę Bažnyčiai ir jam. Tad tai buvo asmeninė proga padėkoti Šventajam Tėvui už jo didelį pasitikėjimą“, – Vatikano radijuje kalbėjo arkivyskupas.

Pasak jo, popiežiaus kalba jam ir tikintiesiems labai aktuali, aiškinant apie Dievo tautą – mes esam viena Dievo tauta.

„Nors pasaulyje yra įvairių etninių tautų, tačiau negalime užsidaryti nei savo tautose, nei bažnyčiose, turime atsiverti ir eiti pas žmones. Vilniuje, sostinėje, tai labai aktualu, nes turbūt esame pati etniškai įvairiausia vyskupija Lietuvoje: lietuviai, lenkai, baltarusiai. Prasidės Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungai, atvažiuos daug europiečių, tad turime būti atviri. Tas atvirumas ir mūsų tikėjimo skleidimas negali užsidaryti savyje“, – tęsė G.Grušas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:30
01:20
03:13

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min