Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susitikime su buvusiu Lenkijos vadovu Aleksandru Kwaśniewskiu prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėjo apie Ukrainą

Dalia Grybauskaitė ir Aleksandras Kvasnievskis
R.Dačkaus nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su buvusiu Lenkijos prezidentu Aleksandru Kwaśniewskiu.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su buvusiu Lenkijos prezidentu Aleksandru Kwaśniewskiu. Susitikime kalbėta apie Lietuvos ir Lenkijos dvišalį bendradarbiavimą, praėjusių metų lapkritį vykusio Vilniaus viršūnių susitikimo rezultatus. Taip pat aptarta padėtis Ukrainoje.

Šalies vadovės teigimu, tarptautinė bendruomenė turi padėti Ukrainai spręsti susidariusią sudėtingą finansinę situaciją.

Valstybės vadovė pabrėžė, jog šiuo metu svarbiausia išlaikyti Ukrainos vienybę ir teritorinį vientisumą. Prezidentė taip pat pažymėjo, jog sudarius naująja koalicinę vyriausybę reikia nedelsiant įgyvendinti šalies ir žmonių gerovei būtinas reformas.

Šalies vadovės teigimu, tarptautinė bendruomenė turi padėti Ukrainai spręsti susidariusią sudėtingą finansinę situaciją. Naujosios šios šalies koalicinės vyriausybės uždavinys surengti laisvus ir demokratiškus Prezidento rinkimus.

Aptariant dvišalį bendradarbiavimą, prezidentė pažymėjo, jog Lietuva ir Lenkija sėkmingai bendradarbiauja energetinės integracijos srityje.

Kitų metų pabaigoje bus užbaigta statyti „LitPol Link" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos, kuri sujungs Baltijos valstybes su kontinentinės Europos elektros tinklais. Atvėrus kelią elektros energijos mainams tarp Lenkijos ir Šiaurės Europos elektros rinkos „Nord Pool Spot", kuriai priklauso Lietuva, padidės regiono energetinės saugumas. Taip pat Lietuvos ir Lenkijos dujotiekių jungtis (GIPL) yra įtraukta į Europos strateginių projektų sąrašą. Įgyvendinus šį projektą Klaipėdoje statomas suskystintų gamtinių dujų terminalas galės būti naudojamas ir dujų importui į Lenkiją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min