Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 10d. 14:30

Susitikime su dusetiškiais Gitanas Nausėda nepraleido progos įkąsti susisiekimo ministrui

Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / G.Nausėdos susitikimas su Dusetų bendruomene

Antradienį Gitanas Nausėda dirba Utenos regione – čia prezidentas bendravo su regiono merais, Dusetų bendruomene. Apsilankymo metu iš prezidento lūpų skambėjo priekaištai valdantiesiems – prezidentas neslėpė, kad jį glumina tai, kaip lipdomas biudžetas. Bendraudamas su bendruomene ir atsakydamas į žurnalistų klausimus G.Nausėda nepraleido progos pakritikuoti iš posto kol kas nesėkmingai krapštomo susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus.

Prezidentas anksčiau yra pažadėjęs dirbti ne tik Vilniuje – jis ketina reguliariai lankytis regionuose. Tokius apsilankymus jis pradėjo nuo Utenos, kur antradienį popiet susitiko su Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ir miesto bendruomenėmis.

Susitikimas su prezidentu sudomino vietinius – žmonių prisirinko sausakimša salė.

Į Dusetų kultūros centro salę įžengus G.Nausėdai, žmonės šoko iš vietų ir prezidentą pasveikino gausiais plojimais, nepaisant to, kad prezidento palaukti teko ilgiau kaip pusvalandį – jis užtruko bendraudamas su Utenos regiono merais ir pavėlavo.

Ant liežuvio galo – J.Narkevičiaus pavardė

„Labai smagu būti tokioje jaukioje erdvėje. Kada pastatė šį pastatą? Niekas nebežino. 2012 metais? Labai jaukus ir prasmingas pastatas, kuriame reiškiasi jūsų gabumai ir talentai“, – kalbą pradėjo G.Nausėda ir čia pat rado progą įdurti susisiekimo ministrui J.Narkevičiui – prezidentas teigė norintis jam parodyti centre eksponuojamas asfalto nuotraukas, kad jis matytų, kaip nereikia kloti asfalto.

Mat nuotraukose pavaizduotas duobėtas, skylėtas asfaltas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Evaldo Ivanausko fotografijų paroda „Dislokacijos“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Evaldo Ivanausko fotografijų paroda „Dislokacijos“

Tai nebuvo pirmas kartas antradienį, kai G.Nausėda įkando ministrui, kurį yra paraginęs trauktis. Po įvykusio susitikimo su regiono merais G.Nausėda sakė aptaręs ir pagarsėjusį kelią Vilnius-Molėtai.

„Deja, ministras J.Narkevičius atsirašinėja kažkokiais popieriais, kuriuose nurodoma, kad šito kelio darbų pabaiga keliama į vis tolesnę ir neapibrėžtesnę ateitį“, – lyg tarp kitko pridūrė jis.

Savo kalboje prezidentas spėjo, kad galbūt ne vienas Dusetų gyventojas keikiasi per televizorių stebėdamas tai, kas šiuo metu vyksta.

„Yra daug netvarkos, yra daug savanaudiškumo, yra chaoso“, – kalbėjo prezidentas ir sukritikavo tai, kaip vyksta kitų metų biudžeto svarstymas. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Dusetas žino dėl arklių lenktynių, vėžių gaudymo čempionato ir Saukos

Prezidentas vardijo, ką girdėjęs apie Dusetas: „Šiandien žinome, kad turite Sartų lenktynes, kad stiprūs rajono vyrai neša žmonas, tada žmonos suinteresuotos palaikyti formą. Dar girdėjau, kad vėžius valgote – yra toks čempionatas. Dusetas žmonės žino ir dėl to kad čia gyvena Šarūnas Sauka. Jūsų kraštas ypatingas ir čia talentai skleidžiasi.“

Prezidentas savo kalboje dusetiškiams sakė negalintis žadėti, kad nuo jo vieno vizito ims spręstis visos problemos, tačiau pabrėžė, kad apie regionų padėtį reikia kalbėti.

G.Nausėda vylėsi, kad tokie vizitai į regionus taps reguliarūs. Prezidentas teigė, kad vienintelis kelias pakelti mažus miestelius – privilioti investicijas.

Dusetų kultūros fondo atstovas prezidento teiravosi, kokią pažangą jis tikisi pamatyti rajone atvykęs čia po dešimt metų.

„Kas sukelia tam tikrą kartėlį ar nusivylimą, kai matai, kad mūsų miestai ir miesteliai traukiasi, mažėja, nyksta. Su tuo susiję daug žmonių, ateities vertinimo dalykų. (…) Mano pagrindinis noras, kad žmogus rastų pritaikymą savo gebėjimams“, – kalbėjo G.Nausėda ir pabrėžė, kad labai svarbu verslo vystymasis. Prezidentas taip pat teigė, kad Lietuva turi perspektyvą vystant turizmą.

G.Nausėda sakė besidžiaugiantis, kad į susitikimą atėjo daug žmonių, tai esą rodo, kad žmonės turi viltį, yra pilietiški, nes nieko nėra blogiau, kaip niekuo nebetikintys žmonės užgesusiomis akimis.

Patarėjai šnekės, aš tuo tarpu pavalgysiu

Susitikimo metu Dusetų seniūnas Saulius Kėblys prezidentą pakvietė atvykti į Sartų šventę.

Prezidentui jis įteikė kepalą juodos duonos.

„Patarėjai šnekės, aš tuo tarpu pavalgysiu“, – priimdamas kepalą juokavo G.Nausėda.

Susitikimo pabaigoje prezidentas sakė besitikintis, kad tokie renginiai bus dažnesni. Jis dusetiškiams linkėjo gerų švenčių, sakydamas, kad kiti metai bus apvalūs ir įdomūs. Prezidentas teigė norintis, kad tie metai atneštų pokyčių.

Pasigedo abipusio bendradarbiavimo

Antradienį žurnalistams G.Nausėda kalbėjo pastebėjęs problemą – nėra efektyvaus ir abipusio centrinės ir regionų valdžios bendradarbiavimo.

„Aš matau daug planų, kuriuos turi merai. Tie planai, kurių įgyvendinimas priklauso nuo jų pačių, dar yra šiaip ne taip įgyvendinami, tuo tarpu tie planai, kurie, deja, priklauso ir nuo kitų institucijų paramos, juos įgyvendinti sekasi sunkiau“, – teigė valstybės vadovas.

Anot jo, šiaurės rytų regione neturime nei laisvųjų ekonominių zonų, nei pramonės parkų. O visos savivaldybės pastangos tokį sukurti kol kas nesibaigė sėkmingai. „Manau, kad reikia pajudinti šitą akmenį iš vietos“, – sakė jis.

Prezidentas apgailestavo, kad šiuo metu Lietuvoje regionų politikos vis dar nėra. „Tokios regionų politikos, kuri būtų ne Utenos politika, ne Ignalinos politika, ne Rietavo politika ar Raseinių politika, bet būtent centriniu lygiu koordinuojama politika, kurioje matytųsi Lietuva iš paukščio skrydžio“, – pabrėžė prezidentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min