Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ir Baltarusijos gynybos ministrai aptarė saugumo padėtį

Juozas Olekas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Juozas Olekas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su Baltarusijos gynybos ministru generolu leitenantu Jurijumi Žadobinu neoficialiame susitikime Minske aptarė būtinybę skaidriai ir atvirai keistis informacija apie karinių pajėgų vykdomą veiklą, tęsti dvišalį bendradarbiavimą ekspertiniame lygmenyje.

J. Olekas pabrėžė,  kad Lietuva visada buvo ir išlieka suinteresuota gerais kaimyniniais santykiais su Baltarusija.

„Svarbiausia yra tęsti atvirą Lietuvos ir Baltarusijos  dialogą, kad nekiltų nesusipratimų dėl karinių pajėgų veiklos mūsų valstybėse“, – susitikime kalbėjo ministras J. Olekas. 

Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimas karinėje srityje  yra konstruktyvus ir geranoriškas,  kasmet įgyvendinamos praktiškai visos dvišaliuose planuose numatytos priemonės.

Pasak jo,  Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimas karinėje srityje  yra konstruktyvus ir geranoriškas,  kasmet įgyvendinamos praktiškai visos dvišaliuose planuose numatytos priemonės, atnaujinami  Lietuvos ir Baltarusijos karinių oro pajėgų ryšiai.

J.  Olekas informavo kolegą, kad Lietuva nuosekliai pasisako už darbinių  NATO ir Baltarusijos santykių palaikymą. „Jei Baltarusija norėtų plėsti bendradarbiavimą su NATO, esame pasirengę konsultuoti ir paremti“, – sakė ministras J. Olekas

Lietuva ir Baltarusija reguliariai keičiasi ginkluotės inspektorių vizitais

Baltarusijos gynybos ministras gen. ltn. J. Žadobinas sakė teigiamai vertinantis dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje ir išreiškė suinteresuotumą tęsti bendradarbiavimą tokiose srityse, kaip taikos palaikymo pajėgų mokymai, anglų kalbos mokymai Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Karinių oro pajėgų bendradarbiavimą.

Baltarusijos gynybos ministras taip pat teigiami vertino Lietuvos pastangas plėtoti Rytų partnerystės šalių dalyvavimą bendrosios Europos Sąjungos saugumo ir gynybos politikoje, tačiau pabrėžė vertinantis ir dvišalį bendradarbiavimą su arčiausiai esančiomis  ES  valstybėmis – Lietuva, Latvija, Lenkija.

Baltarusijos gynybos ministras taip pat teigiami vertino Lietuvos pastangas plėtoti Rytų partnerystės šalių dalyvavimą bendrosios Europos Sąjungos saugumo ir gynybos politikoje, tačiau pabrėžė vertinantis ir dvišalį bendradarbiavimą su arčiausiai esančiomis  ES  valstybėmis – Lietuva, Latvija, Lenkija.  Gen.  ltn. J. Žadobinas patikino, kad ir ateityje į Baltarusijoje vyksiančias pratybas kvies kaimyninių valstybių stebėtojus ir teiks su pratybų vykdymu susijusią informaciją.

Ministrai taip pat aptarė ir saugumo situaciją Ukrainoje, kuri turi įtakos tiek Lietuvos, tiek Baltarusijos saugumui. Baltarusija palaiko vieningą Ukrainą ir yra suinteresuota stabilia saugumo situacija kaimyninėje valstybėje, nes juos sieja stiprūs ekonominiai ryšiai.
Baltarusijos gynybos ministras pakvietė J.Oleką atvykti vizito į Baltarusiją.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija ir Baltarusijos gynybos ministerija nuo 2004 m. rengia ir įgyvendina metinius dvišalio bendradarbiavimo planus. Bendradarbiauja teisės, topografijos, aplinkosaugos ir kitų sričių specialistai, Baltarusijos karininkai mokosi anglų kalbos kursuose Lietuvos karo akademijoje.

Lietuva ir Baltarusija reguliariai keičiasi ginkluotės inspektorių vizitais ir informacija apie savo karines pajėgas pagal 2011 m. atnaujintą 1999 metų ESBO Vienos dokumentą ir Lietuvos ir Baltarusijos dvišalį susitarimą dėl pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min