Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susivieniję klaipėdiečiai keitė Skulptūrų parko veidą

Iniciatyvūs klaipėdiečiai prigriebė beveik 300 kg lapų.
Organizatorių nuotr. / Iniciatyvūs klaipėdiečiai prigriebė beveik 300 kg lapų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Traukiantis savo dvasia Klaipėdos Skulptūrų parkas praėjusį šeštadienį atgijo nuo vaikų klegesio, jaunatviškų balsų, grėblių tarškesio, šimto porų darbinių pirštinių bei lapų šiurenimo. Taip prasidėjo akcija - „Kartu mes galime sutvarkyti Skulptūrų parką!“.

Į organizuotą asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ Skulptūrų parko tvarkymo akciją susirinko bemaž šimtas neabejingų miesto aplinkai klaipėdiečių. Asociacijos prezidentas Kazys Paulikas džiaugėsi, jog klaipėdiečiai įrodė, kad yra aktyvūs ir pilietiški savo miesto gyventojai. „Privalu pasidžiaugti, jog uostamiesčio bendruomenė atsigauna ir noriai jungiasi prie pilietinių akcijų, kurios skatina rūpintis savo miestu“, - teigė K.Paulikas.

Dalyvių amžiui ribų nebuvo

Tvarkymo akcijoje galėjai išvysti  ne tik trejų metų lakstantį ir gaudantį lapus vaiką, darniai dirbančias šeimas, tačiau ir garbaus amžiaus senolių, kurie prisimena dar tuos laikus, kuomet miesto gyventojai keliaudavo į bendras talkas ir tvarkydavo miesto žaliuosius plotus, miškus, skverus bei parkus, taip rodydami pavyzdį augančiai kartai.

Kai kurie mažiausieji akcijos dalyviai tvarkymo darbus stebėjo iš tėvelių rankų, vyresnieji plušo iš peties, rodydami pavyzdį jaunesniesiems broliams ir seserims. Tvarkydami parką vaikai taip pat dalyvavo įvairiuose žaidimuose, kurių vienas buvo – „Surask mėlynąjį lapą“. Pastarasis žaidimas sukėlė labai daug teigiamų vaikams emocijų.

 

Organizatorių nuotr./Klaipėdiečiai aeatadienį kuopė Skulptūrų parką.
Organizatorių nuotr./Klaipėdiečiai šeštadienį kuopė Skulptūrų parką.

Pirmą kartą visuomeninėje tvarkymo akcijoje dalyvavusio Nerijaus Briedžio teigimu, prie akcijos prisijungti skatino pagrindinė mintis, jog miestas gražės tik tuomet, kai prie jo aplinkos tvarkymo prisidės kiekvienas klaipėdietis. „Juk nenorime gyventi šiukšlyne, ne pilietinėje visuomenėje, atvirkščiai norime, kad supanti aplinka mus skatintų išeiti iš namų ir grožėtis ja“, - apie akcijos poreikį kalbėjo N.Briedis.

300 kilogramų sugrėbtų lapų

Neįtikėtinai atrodė iš parko erdvės, krūmynų surinkti ir sunešti lapai. Pastarieji buvo sukrauti net į trijų metrų aukščio lapų krūvą, kuri tikriausiai buvo didesnė nei mitologiniais laikais ant kalvų deginami aukurai. O gamtos jėgos, sulaukusios pagalbos iš žmogaus, atsilygino su kaupu – parkas nušvito įvairiomis rudens spalvomis.

„Visai nesvarbu, kad per kelias valandas intensyvaus darbo „užsidirbome“ raumenų skausmą, tačiau parkas tapo švarus ir pasiruošęs pasitikti žiemą. Juk labai smagu žinoti, kad patys esame prie to prisidėję, kad galime taip paprastai drauge skirti tik pusdienį tam, jog gyventi būtų gerokai gražiau“, - su šypsena sakė akcijos dalyvis N. Briedis.

Aplinkai reikia mūsų rankų

Surengtos akcijos vienas iš tikslų – ugdyti vaikų draugiškumą ir supratingumą aplinkai. „Norėjome šeimoms netradiciniu būdu priminti apie Klaipėdoje esantį nuostabų Skulptūrų parką. Kitą kartą čia lankydamiesi, vaikai galės draugams pasakoti apie išvalytą parką bei sudrausminti šiukšlinti ketinančius bičiulius“, – tvirtino akcijos organizatoriai.

Po parko tvarkymo darbų akcijos dalyviai prie karštos arbatos dalijosi patirtais įspūdžiais, o asociacijos prezidentas Kazys Paulikas padėkojęs visiems už šauniai atliktą darbą visiems palinkėjo kitais metais susitikti vėl Skulptūrų parke su daug didesniu būriu bendraminčių.

„Tikime, jog kitais metais norinčių prisijungti prie tokio pobūdžio rengiamos tvarkymo akcijos bus dvigubai, o gal net trigubai daugiau, kadangi žmonės nori gyventi švarioje, gražioje, jaukioje bei tvarkingoje aplinkoje. Taipogi, jau dabar galime drąsiai teigti, kad kitais metais tvarkysime ne tik Skulptūrų parką, bet ir kitus uostamiesčio skverus“, - apie ateitį kalbėjo K. Paulikas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min