Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 9d. 08:10

Suskaičiuoti automobilius per sunku

J.Razma.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / J.Razma.

Apie taupymą nuolat kalbanti valdžia niekaip nesugeba išsiaiškinti, kiek tarnybinių automobilių turi ministerijos ir joms pavaldžios institucijos. Bendros statistikos nėra, nes rinkti tokių duomenų niekas neįpareigotas.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma, norėdamas išsiaiškinti, kokius tarnybinius automobilių parkus turi ministerijos ir joms pavaldžios įstaigos, kreipėsi į Vyriausybę. Pateikti atsakymą parlamentarui buvo pavesta Susisiekimo ministerijai. Tačiau ši, kaip paaiškėjo, neturi jokio supratimo, kiek tarnybinių automobilių išlaikoma mokesčių mokėtojų pinigais.

Priminsime, jog gegužės pabaigoje Vyriausybė nusprendė, kad ministerijos galės turėti ne daugiau kaip keturis automobilius, o joms pavaldžios įstaigos – tik po vieną. Mašinos, kurių bus atsisakyta, iki 2010 metų vidurio turi būti parduotos aukcione. Ministrų kabinetas net paskelbė, kad taip esą bus sutaupyta apie 30 mln. litų. Ši suma buvo pateikta nenurodžius, kiek automobilių bus parduota. Atrodo, kad negalima buvo atlikti skaičiavimų, nes bendros statistikos tiesiog nėra. Be to, ministerijos nedisponuoja informacija apie joms pavaldžių įstaigų turimus automobilių parkus.

Laukti nėra ko

Susisiekimo ministerija atsakyme J.Razmai pareiškė, kad ministerijų ir joms pavaldžių įstaigų vadovai iki kitų metų liepos įpareigoti įvykdyti Vyriausybės nutarimą, todėl šiuo metu tikslaus turimų automobilių skaičiaus nurodyti negalima. „Jei tai – galutinis Vyriausybės atsakymas, jis manęs netenkina. Akivaizdu, kad tą raštą parašė ne susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas, nors ant atsakymo puikuojasi jo parašas. Tokie atsakymai nepriimtini, jie atsiduoda biurokratizmo pelėsiais. Paprašiau inventorizuoti tarnybinius automobilius, kad būtų žinoma, kiek jų likę, o man atsakė, kad nieko nežino“, – piktinosi Seimo narys. LŽ jis teigė, kad siekdamos taupyti ministerijos neturėtų laukti kitų metų vidurio ir išlaidas autoūkiui išlaikyti mažintų jau dabar. Anot parlamentaro, pardavusios mašinas, institucijos bent šiek tiek papildytų skylėtus savo biudžetus.

Eis iki galo

Dabar J.Razma ketina kreiptis į premjerą Andrių Kubilių, kad šis kam nors nurodytų surinkti duomenis. „Yra suskaičiuoti valstybės tarnautojai, tarnybinių automobilių gerokai mažiau, todėl surinkti tokią informaciją – kur kas lengvesnis darbas. Manau, pačiai Vyriausybei bus pravartu žinoti, kiek mašinų išlaiko mokesčių mokėtojai“, – sakė didžiausios Seimo frakcijos seniūnas.

Susisiekimo viceministras R.Vaštakas LŽ aiškino, kad į Seimo nario paklausimą buvo atsakyta „pagal įstatymo raidę“. Esą ministerija negalėjo pateikti duomenų apie tarnybinius automobilius, nes jų nekaupia. O nekaupia todėl, kad jai nepavesta to daryti. „Jei tokia funkcija būtų mums deleguota, informaciją, žinoma, turėtume“, – pareiškė jis. Anot viceministro, Susisiekimo ministerija šiuo metu turi 5 tarnybinius automobilius. R.Vaštakas žadėjo, kad vieno bus atsisakyta netrukus.

Autoparkai - skirtingi

LŽ jau anksčiau mėgino domėtis, kiek automobilių turi ministerijos. Gegužės mėnesio pabaigos duomenimis, bene didžiausią automobilių parką išlaiko Žemės ūkio ministerija, turinti 20 automobilių. Pavasario pabaigoje Užsienio reikalų ministerija turėjo 11, Finansų ministerija – 10, 8 iš jų – lengvuosius, 1 mikroautobusą ir 1 krovininę mašiną. Aplinkos ministerijai priklausė 5 mašinos, Švietimo ir mokslo ministerijai – 9, dėl prastos būklės vieno automobilio ši institucija nenaudojo. Sveikatos apsaugos ministerija LŽ informavo turinti 3 automobilius, dar vienas nuomojamas ministrui vežioti. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nurodė, kad turi 7 automobilius, Teisingumo ministerija – 5. Prievolė sumažinti turimų automobilių skaičių taikoma ne visiems. Tarp laimingųjų – Vidaus reikalų bei Krašto apsaugos ministerijos, nes jas aptarnauja centralizuotas autoūkis.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min