Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suskubo ruoštis seniūnaičių rinkimams

Klaipėdoje pastaruoju metu maždaug 4 proc. padaugėjo steigiamų naujų įmonių.
A.Kripaitės nuotr. / Klaipėdoje seniūnaičių rinkimai greičiausiai vyks kitų metų pavasarį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos savivaldybė suskubo ruoštis seniūnaičių rinkimams.

Dar trečiadienį meras bei savivaldybės administracijos direktorius gavo raštišką perspėjimą iš Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje tarnybos.

Tarnyba reikalauja neatidėliotinai įgyvendinti Vietos savivaldos įstatymo nuostatas – tai yra sudaryti komisiją, kuri organizuotų seniūnaičių rinkimus ir apklausą bei patvirtinti rinkimų grafiką.

Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje tarnyba perspėjo, kad dėl terminų nesilaikymo jie turi pradėti rinkti dokumentai teismui. Taip ir atsitiks, jei iki spalio 15 d. iš savivaldybės nebus pateikti svarstymo rezultatai.

„Įstatymus reikia vykdyti, mums primenama, kad kažko nepadarome. Tačiau visgi į savivaldą turėtų būti žiūrima kitomis akimis – kas yra didieji miestai ir vadinamosios rajoninės savivaldybės, kurioms seniūnaitijos ir tinka, - kalbėjo Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė.- Tačiau Klaipėda yra miestas, kurį kažin ar reikia skirstyti į mažesnius administracinius vienetus. Juolab, Lietuva eina ties elektroninės valdžios, kai žmonės be vargų betkurioje vietoje galės pateikti kažkokius prašymus interneto pagalba.”

Klaipėda yra suskirstyta į daugiau nei 50 seniūnaitijas pagal rinkimų apylinkes.

Savivaldybės administarcija jau suskubo paruošti seniūnaičių rinkimų tvarkos aprašą. Pagal jį, rinkimus organizuoja ir vykdo savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta Komisija seniūnaičių rinkimams ir apklausai organizuoti.
Seniūnaitį siūloma rinkti 2 metų kadencijai ir jis dirbtų visuomeniniais pagrindais. Juo negalės tapti Seimo ar savivaldybės tarybos narys, administarcijos valstybės tarnautojas.
Anot J.Simonavičištės, seniūnaitį siūloma rinkti 2 metų kadencijai ir jis dirbtų visuomeniniais pagrindais. Juo negalės tapti Seimo ar savivaldybės tarybos narys, administarcijos valstybės tarnautojas.

Seniūnaitijos, kuriose gyvena ne daugiau kaip 500 žmonių, seniūnaitis renkamas seniūnaitijos gyventojų susirinkime. O kur gyvena daugiau nei pusę tūkstančio – renkamas apklausiant seniūnaitijos gyventojus.

„Mes parengėme nuostatas, kaip turėtų vykti seniūnaičių rinkimai. Reikia dar paskelbti viešai, kad visuomenė susipažintų ir pareikštų kokias pastabas. Tada su šiuo aprašu keliausime į tarybą patvirtinimui”, - teigė J.Simonavičiūtė.

Jei viskas vyks sklandžiai, seniūnaičių rinkimai gali būti pradėti jau kitų metų pavasarį.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min