Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šustauskas išvažiavo į magistralės blokadą (naujos nuotraukos, video atnaujinta 12.50 val.)

Į magistralės blokados akciją V.Šustauskas išsivežė ir keletą valždią smerkiančių plakatų.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Į magistralės blokados akciją V.Šustauskas išsivežė ir keletą valdžią smerkiančių plakatų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs Kauno meras ir Seimo narys Vytautas Šustauskas neatsisakė savo ketinimų blokuoti magistralinį kelią Klaipėda–Kaunas–Vilnius. Pastaruoju metu taksistu dirbantis veikėjas su būriu sekėjų ketvirtadienį susėdo į autobusą ir iš Kauno išvyko į, kaip spėjama, Elektrėnus.

Nesulaukęs jokios Seimo ir Vyriausybės reakcijos, Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) lyderis tesi savo viešai duotą pažadą. Ketvirtadienį anksti ryte prie Kauno pakraštyje esančio prekybos centro stovėjo du didžiuliai išnuomoti autobusai. Tiesa, V.Šustauskas bendraminčių sulaukė mažiau nei tikėjosi – Vilniaus kryptimi išvažiavo tik vienas apypilnis autobusas, kuriame įsitaisė daugiausiai pagyvenusio amžiaus žmonės. Naujienų portalo 15min.lt žiniomis, V.Šustauskas magistralę ketina blokuoti ties Elektrėnų miesteliu – visi susirinkusieji planuoja be perstojo eiti per pėsčiųjų perėją ir taip trikdyti intensyvų eismą.

„Ar važiuojate į Vilnių?“ – priėjęs prie V.Šustausko, paklausė mažyte vėliava nešinas pagyvenęs kaunietis.

„Į Maskvą važiuojam“, – veikiausiai dėl mažo susirinkusiųjų skaičiaus šiam atšovė LLS lyderis.

„Mes į Maskvą nevažiuosim. Eikim visi į Kauno pilies aikštelę. Iš ten šiandien žmones autobusas veš prie Seimo rūmų“, – į susirinkusiuosius garsiai kreipėsi minėtas vyras ir su žmona nukulniavo savais keliais.

Ketvirtadienį minėtoje prekybos centro aikštelėje stovėjo ir keletas skiriamaisiais ženklais nepažymėtų policijos automobilių, jie šiek tiek po 9 val. išvažiavo paskui Vilniaus kryptimi važiuojantį autobusą. Pirmosiose pareigūnų gretose važiuoja juodos spalvos „Audi A4” visais tamsintais langais, priekinėse grotelėse turintis įrengtus švyturėlius.

Papildyta 9.50 val. Iš anksto buvo laukiama, kad V.Šustauskas magistralę blokuos ties Žiežmariais arba Elektrėnais. Iš tiesų prieš pat Žiežmarius prie Šustausko autobuso, lydimo policijos patrulių, prisijungė ir policijos autobusas, pilnas tvarkos sargų. Ties Žiežmariais laukė ir dar du žymėti bei vienas nežymėtas policijos automobilis. Tačiau protestuotojai miestelyje nestabtelėjo, tęsė kelionę Vilniaus link.

Papildyta 9.55 val. V.Šustausko akciją kontroliuoja didžiulės policijos pajėgos. Už Žiežmarių koloną aplenkė tuzinas policijos mikroautobusų ir sunkvežimis. Netrukus koloną su švyturėliais aplenkė dar keli viešojo saugumo tarnybos mikroautobusai su įjungtais švyturėliais ir nurūko Elektrėnų link.

Papildyta 10.10 val. Elektrėnuose, autobuso stotelėje, įvyko nedidelis incidentas. Sustojus V.Šustausko autobusui, jis išlipo, tačiau nespėjo surengti jokios blokados. Nes, įvykio vietoje dirbančių 15min.lt žurnalistų teigimu, policijos pareigūnai iškart liepė autobusui važiuoti, nesustoti.

Likęs vienas ir apsuptas policijos, V.Šustauskas telefonu skambino vairuotojui ir siūlė grįžti. Netrukus prie V.Šustausko prisidėjo radikalas Visvaldas Mažonas, atvykęs maršrutiniu autobusiuku. Jis teigė, kad policija veikia neteisėtai ir pažeidžia nekaltumo prezumpciją – juk V.Šustauskas dar nieko blogo nepadarė. Tuo tarpu policijos pareigūnai atsisakė komentuoti savo veiksmus, į žurnalistų klausimus atsišaudydami „nekomentuosime“ arba „vyksta renginys“, „nieko mes nestabdėme“.

Papildyta 10.20 val. „Kas čia per valdžia, jei neleidžia pensininkų Elektrėnuose pačiuožinėti“, – piktinosi V.Šustauskas. Nuvažiavusiam Vilniaus link vairuotojui jis davė telefonu nurodymą grįžti į Elektrėnus ir pasiimti protestuotojų vadą kitoje magistralės pusėje. Jei toks planas pavyktų, Šustauskas grįš į Kauną. Nors čia pat aiškino, kad „vairuotojui tik iki Elektrėnų sumokėta“.

Taip pat paaiškėjo, kad policija atėmė iš autobuso vairuotojo teises už tai, kad jis buvo sustojęs ne stotelėje. Patikslintais duomenimis, autobusu važiavo 42 keleiviai.

Policija ramina V.Šustauską ir siūlosi parvežti į Kauną, tačiau protestuotojų vadas žada laukti grįžtančio autobuso.

Papildyta 11.00 val. Grįžtantį autobusą Elektrėnuose pasitiko tos pačios sustiprintos policijos pajėgos. Pareigūnai prieš stotelę pastatė greičio ribojimo ženklą ir užblokavo įvažiavimą. Sustoti autobusui jie leido tik su sąlyga, kad į jį įlips V.Šustauskas ir važiuos į Kauną. Taip ir nutiko, policijos planas pavyko.

Kauno link važiuojantį V.Šustausko autobusą lydi 5 žymėti ir nežymėti policijos automobiliai. Vienas iš jų, įsijungęs avarinį signalą, važiuoja dešine juosta, kuria pagal KET eismas draudžiamas. Dešine kraštine juosta, skirta tik avariniam sustojimui, dideliu greičiu pralėkė ir nežymėta pareigūnų „Škoda“.

Papildyta 11.20 val. Galutinai paaiškėjus, kad V.Šustausko planas užblokuoti magistralę nepavyko, galima pagirti itin gerai ir sklandžiai veikusią policiją. Operacijos, kurioje dalyvavo per šimtas policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, metu buvo užtverti visi įvažiavimai į ties Žiežmariais ir Elektrėnais esančias užeigas bei aikšteles.

Prieš visas autobusų stoteles pareigūnai buvo įrengę greičio ribojimo ženklus, o pačiose stotelėse stovėjo žymėti ir nežymėti policijos automobiliai. Be to, pareigūnų postai buvo įrengti ir įvažiavimuose iš magistralės į  Žiežmarių bei Elektrėnų miestelius. Policijai pavyko pasiekti, kad nė vienas iš karingai nusiteikusių V.Šustausko bendražygių neišliptų iš autobuso.

Tuo tarpu pats LLS lyderis, išlipęs ties Elektrėnais esančioje autobusų stotelėje, tik skeryčiojo rankomis ir, supratęs, jog įgyvendinti savo plano nepavyks, leidosi įkalbamas pareigūnų ir įlipęs į apsisukusį autobusą išvyko atgal į Kauną.

Papildyta 11.35 val. V.Šustausko autobusas sėkmingai grįžo į Kauno prekybos centro „Savas“ aikštelę. Protestuotojai po truputėlį skirstosi. 15min.lt žurnalistams V.Šustauskas atsisveikindamas pasakė: „Mes į Elektrėnus dar važiuosime pačiuožinėti, bet nesakysime kada ir kaip. Nes matote, kas nutiko, kai pasakėme.“

VIDEO: Šustausko žygis.wmv
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min