Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sutarta nedalinti Klaipėdos į uostą ir miestą

Meras Vytautas Grubliauskas  susitiko su Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos nariais.
Begos nuotr. / Meras Vytautas Grubliauskas susitiko su Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos nariais.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) inicijuotame jos narių susitikime su naujuoju Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku uosto įmonių atstovai turėjo progą iš pirmų lūpų išgirsti miesto valdžios planus bei savivaldybės ir uosto sąveikos perspektyvas.

Tiesa, susitikime sutarta nesivadovauti neseniai Klaipėdoje vykusiame tarptautiniame forume „Miestai ir uostai: bendro kelio beieškant“ pasklidusia metafora, esą savivaldybė yra „galva“, o uostas – „piniginė“. Pasak LJKKA prezidento Aloyzo Kuzmarskio, miestas ir uostas yra viena visuma, todėl ir kalbėti reikėtų apie viso uostamiesčio reikalus, neskirstant jo į atskiras dalis. Meras V.Grubliauskas teigė tam pritariantis.

Viena iš pirmadienį vykusio susitikimo metu paliestų temų – teritorijų planavimas. Uostininkai dar kartą atkreipė mero dėmesį į iš anksto programuojamus konfliktus, kai gyvenamieji ar komerciniai ne uostinės paskirties pastatai, pavyzdžiui, viešbučiai, biurai, planuojami uosto sanitarinėse zonose.

Kadangi V.Grubliauskas yra ir dėl suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo sudarytos darbo grupės narys, susitikime LJKKA daug dėmesio skirta šiam planuojamam objektui. Be kita ko, akcentuotas, jei galutinai bus nuspręstą terminalą įkurdinti Kiaulės Nugaroje, galimas jo poveikis šalia esančių uosto kompanijų veiklai.

Susitikime aptarti ir uosto bei į jį vedančio geležinkelio plėtros reikalai, Baltijos prospekto sankryžų rekonstrukcija, kuri yra ypač aktuali uoste atsirandant naujam Keleivių ir krovinių terminalui ir dėl kurios dabar yra iškilę finansavimo klausimų.

Meras V.Grubliauskas savo ruožtu žadėjo užtikrinti spartesnį savivaldybės tarnautojų darbą rengiant dokumentus, kurie yra reikalingi įgyvendinant ne tik uosto, bei visų miesto įmonių planus, susijusius su plėtra, naujų darbo vietų kūrimu ir pan. Taip pat miesto vadovas supažindino uostininkus su veiksmais, siekiant Klaipėdoje pagaliau turėti gero lygio baseiną, stadioną, pagyvinti senamiestį.

Reziumuojant susitikimą, sutarta, kad Klaipėda – ne vien uostas ir miestas, bet ir jo prieigos, prasidedančios aplinkiniuose rajonuose. Todėl norint didinti uostamiesčio patrauklumą, aplinkos tvarkymo, statybų bei jų priežiūros ir kitose srityse reikėtų aktyviau bendradarbiauti ir su Klaipėdos, Kretingos, Šilutės bei kitų rajonų savivaldybėmis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min