Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sutvarkius kiemą laukia dovana: vaikų žaidimų aikštelė

Patraukus nenaudojamus automobilius kiemuose kasmet atsiranda apie 1000 laisvų vietų kitiems automobiliams.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Patraukus nenaudojamus automobilius kiemuose kasmet atsiranda apie 1000 laisvų vietų kitiems automobiliams.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus kiemai turėtų tapti erdvesni. Tęsiant akciją „Daugiau erdvės kiemuose“ gyventojai raginami išvežti neeksploatuojamus automobilius ir tokiu būdu ne tik turėti daugiau stovėjimo vietų kiemuose, bet ir laimėti dovaną – žaidimų aikštelę vaikams.

Pranešti apie nenaudojamus, bet kiemuose paliktus automobilius kviečiami visi gyventojai. Anot  Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktoriaus pavaduotojo Gintaro Tamošiūno, gyventojai turėtų nurodyti gatvę ir namo numerį, automobilio modelį, spalvą, valstybinius numerius ir, jei įmanoma, pridėti automobilio nuotrauką.

„Neeksploatuojami automobiliai paprastai stovi nuleistomis padangomis, išdaužtais langais, pusiau išardyti. Taip pat pasitaiko, kad automobilis atrodo tvarkingas, bet yra pasibaigusi techninė apžiūra, tokį automobilį laikome nenaudojamu. Kartais pasitaiko, kad gyventojai pamato įlenktas dureles ir praneša apie tokį automobilį kaip nenaudojamą, tačiau tai ne visada yra tiesa“, – sakė G.Tamošiūnas.

Informaciją apie tokius kiemus užimančius automobilius renka ir seniūnijų darbuotojai, kurie savininkams palieka lapelius su įspėjimu, kad jie privalo arba automobilį patraukti, arba atlikti techninę apžiūrą, automobilį apdrausti, taip įrodydami, jog automobilis eksploatuojamas.

Jeigu automobilio savininkas nesiima jokių priemonių, jis sulaukia policijos pareigūnų dėmesio. Anot Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininko Vytauto Grašio, tik policija turi teisę naudotis duomenų baze ir nustatyti automobilio šeimininką.

„Įspėjame šeimininką, kad gali būti taikomos tam tikros sankcijos, jeigu per nurodytą terminą jis nepasirūpins savo automobiliu. Bauda siekia 250–500 Lt. Jeigu ir tai nepadeda, baudžiame pakartotinai, bauda jau sieks iki 1000 Lt arba automobilį konfiskuojame. Bet žmonės suvokia pasekmes ir pernai teko konfiskuoti tik vieną automobilį“, – sakė V.Grašys.

Šiemet paskatinti tvarkyti kiemus tikimasi ir dovana. „Vilniaus eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija įsteigė prizą – tvarkingiausiame ir greičiausiai susitvarkiusiame kieme pavasarį bus pastatyta vaikų žaidimų aikštelė. Lapkritį važiuosime tikrinti, kaip susitvarkė ir išrinksime vieną kiemą, kuriam ta aikštelė ir bus padovanota“, – sakė G.Tamošiūnas.

Kiekvienos akcijos metu yra patraukiama apie 500 automobilių, tokiu būdu per metus surengus dvi akcijas kiemuose atsiranda apie tūkstantį tuščių stovėjimo vietų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Dovana Vaikas
Parašykite atsiliepimą apie 15min