Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suvalkiečiai ginasi mirusių kauniečių

Kapinės
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Kapinės
Šaltinis: 15min
0
A A

Kazlų Rūdos valdininkai apribojo mirusių kauniečių antplūdį į čia esančias kapines, nes jose greitai nebūtų vietos nuolatiniams savivaldybės gyventojams laidoti, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Mirus didmiestyje gyvenusiam žmogui, daugeliui artimųjų kyla paprastas klausimas – kur jį laidoti. Pagal Vyriausybės nustatytą tvarką mirusįjį galima laidoti ten, kur norėtų artimieji, arba atsižvelgti į tai, kur jis pats pageidavo atgulti. Realiame gyvenime viskas kiek kitaip.

Anot dienraščio, už leidimų laidoti mirusiuosius konkrečiose kapinėse išdavimą atsakingi seniūnijų vadovai. Višakio Rūdos kapinaitės, kaip ir esančios Ąžuolų Būdos kaime bei dvejos pačioje Kazlų Rūdoje, priklauso Kazlų Rūdos seniūnijai.

Seniūnė Ingrida Černiauskienė LŽ teigė, kad išduodant minėtus leidimus pirmiausia ir aiškinamasi, ar mirusysis turėjo kokių nors ryšių su savivaldybe, ar konkrečiose kapinaitėse palaidota jo giminaičių.

„Tarybos sprendimu šiemet patvirtintos naujos leidimų išdavimo taisyklės. Privalome jų laikytis“, – pabrėžė ji. „Pašaliniams“ asmenims kapinaičių vartai neatveriami.

„Graži vieta ir geras susisiekimas nėra pretekstas prašyti leidimo laidoti“, – tvirtino I.Černiauskienė.

Pasak seniūnės, taip sugriežtinti leidimų išdavimo tvarką buvo būtina, nes pastaraisiais metais itin padaugėjo artimuosius laidoti vaizdingose Kazlų Rūdos apylinkėse norinčių kauniečių. Iškilo grėsmė, kad netrukus kaimų bei Kazlų Rūdos miesto kapinaitėse neliks vietos nuolatiniams gyventojams.

Temos Kapinės
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min