Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 13d. 08:01

Suvalkiečiai rodo charakterį

Kai kurios savivaldybės jau turi seniūnaičius, kitose mąstoma apie antrąjį jų rinkimų turą. Tačiau Suvalkijoje tam priešinamasi – vis dar diskutuojama apie šių pareigybių reikalingumą.

Naujas institucijas, numatytas dar pernai priimtuose Vietos savivaldos įstatymo pakeitimuose, įsteigė penktadalis Lietuvos savivaldybių, kai kur ir seniūnaičių rinkimai jau tapo istorija. Tik ne Suvalkijoje. Čia seniūnaičiai ne tik nerenkami, bet daugelyje savivaldybių nepatvirtintos net seniūnaitijų teritorijos. Savivaldybių vadovai vis dar tikisi, kad Seimas grįš prie Vietos savivaldos įstatymo pataisų ir dar kartą svarstys, ar seniūnaičiai reikalingi.

Neseniai tvirtinti seniūnaitijas atsisakė Vilkaviškio rajono taryba. Vienintelis rajono meras Algirdas Bagušinskas balsavo už savivaldybės teritorijos suskirstymą į seniūnaitijas. Visi kiti tarybos nariai klausimo svarstymą siūlė atidėti. „Balsavau tik už Vietos savivaldos įstatymo vykdymą, bet pats jam nelabai pritariu“, – LŽ atviravo A.Bagušinskas.

Abejojo seniūnaičių reikalingumu ir Šakių rajono mero pavaduotojas Algimantas Damijonaitis. Šio rajono taryba taip pat kol kas nepatvirtino seniūnaitijų teritorijų. „Tai darysime artimiausiuose posėdžiuose. Tačiau, mano nuomone, atsiradus seniūnaičiams, kaimuose gali padaugėti nesutarimų. Gerai, jei kaimo bendruomenės vadovu ir seniūnaičiu bus tas pats asmuo, bet jei tai bus skirtingų požiūrių ir interesų žmonės, konfliktai neišvengiami“, – tikino A.Damijonaitis. „Seniūnaičiai reikalingi kaip šuniui penkta koja“, – įsitikinusi Marijampolės kaimo bendruomenių asociacijos vadovė Lina Smelstorienė. – Prireikus mes patys su seniūnais ieškome problemų sprendimo, mums nereikia seniūnaičių pagalbos."

Įstatymų vykdymą Marijampolės apskrityje prižiūrintis Vyriausybės atstovas Paulius Uleckas neslėpė, kad savivaldybių bandymai vilkinti reikalą tapo galvos skausmu.

„Esame parašę ne vieną raginimą savivaldybių taryboms, kad jos vykdytų Lietuvos įstatymus. Tai daryti privalo visi, bet savivaldybės delsia, kiek tik gali“, – teigė P.Uleckas. Jis neslėpė, kad priversti jas vykdyti įstatymus liko vienas kelias – teismas. Šį kelią jau pasirinko Vyriausybės atstovai Panevėžio bei Vilniaus apskrityse.

Numatančios seniūnaičių instituciją Vietos savivaldos įstatymo pataisos galioja jau pusmetį. Tačiau per tą laiką seniūnaitijų teritorijas patvirtino tik 37 iš 60 savivaldybių, o 16 išrinkti beveik visi seniūnaičiai.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min