Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sužeistų Ukrainos karių protezams aukcione tikimasi surinkti mažiausiai 30 tūkst. litų

Ukrainos kariai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Vilniuje vyksta meno darbų aukcionas, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos mūšiuose sužeistų Ukrainos karių amputuotų galūnių protezavimui. Vienas iš aukciono organizatorių Raimondas Savickas sako, kad aukcionui darbų menininkai pateikė dvigubai daugiau nei įmanoma parduoti per vieną vakarą, todėl teks renginį pakartotinį.

Išvis penktadienio aukcione Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje tikimasi parduoti penkiasdešimt meno kūrinių: paveikslų, lipdinių, juvelyrinių dirbinių.

Aukcionui pateikti Audriaus Gražio, Miglės Kosinskaitės, Raimondo Savicko, Arūnės Tornau, Vidmanto Gerulaičio, Mariaus Strolios, Rimanto Olšausko, Ričardo Zdanavičiaus-Zdano, Aldonos Dobrovolskienės, Aleksandros Jacovskytės ir kitų kūriniai.

Net, jei aukcione niekas už juos nepasiūlytų daugiau nei pradinė kaina, aukciono organizatoriams kūno galūnes mūšiuose praradusių Ukrainos karių protezams pavyks surinkti mažiausiai 30 tūkst. litų.

Skirtas ne elitui

R.Savicko teigimu, šis aukcionas nebus skirtas vien tik turtingiems kolekcininkams. Žemiausia aukcione parduodamų meno kūrinių pradinė kaina tesiekia 100 litų, aukščiausia – 1700 litų. Žinoma, aukciono rengėjai tikisi, kad darbus pavyks parduoti kur kas brangiau.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Petras Auštrevičius
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Petras Auštrevičius

Aukciono organizatorius R.Savickas tikina, kad kilnus tikslas paskatino ne tik menininkus aktyviai teikti savo darbus pardavimui, bet ir sutraukė būrį aukciono dalyvių. Tikimasi, kad renginyje dalyvaus ir kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus. Jis yra šio aukciono globėjas.

Aukcioną organizuojantis europarlamentaras Petras Auštrevičius 15min.lt yra sakęs, kad už per aukcioną surinktas lėšas galūnių netekę ukrainiečiai kariai bus gydomi ne Lietuvoje, o tėvynėje – taip bus galima padėti daugiau nukentėjusiųjų.

Į Ukrainą vyks chirurgai ir kiti gydytojai iš Lietuvos, jie konsultuos kolegas ukrainiečius.

„Yra daug Ukrainos karių, kuriems reikalinga pagalba, o mes turime daug gerų protezavimo kompanijų, kurios gali padėti. Norime surinkti pinigus ir pagal Ukrainos karo ligoninių gydytojų nurodymus bus atrinkti pacientai, kuriems pagalbos reikia pirmiausiai, kad jie galėtų grįžti į visavertį gyvenimą“, – sakė europarlamentaras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min