Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 12 15, 20:47

Šv. Kristoforo statulėlės – už nuopelnus kuriant Vilniaus stebuklą

Kaip ir kasmet, prieš šv. Kalėdas Vilnius pagerbia labiausiai miestui nusipelniusius žmones. Šv. Kristoforo statulėlės įteiktos dešimčiai asmenų. Išskirtinė šios ceremonijos ypatybė buvo ta, kad net keli apdovanotieji ceremonijoje dalyvauti dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalėjo.
Kristinai Sabaliauskaitei statulėlę meras įteikė kartu su žmona Agne Zuokiene.
Kristinai Sabaliauskaitei statulėlę meras įteikė kartu su žmona Agne Zuokiene. / BFL/T.Lukšio nuotr.
Temos: 1 Artūras Zuokas

Anot sostinės mero Artūro Zuoko, ši ceremonija prieš Kalėdas yra puiki proga padėkoti tiems žmonėms, kurie dirba kurdami stebuklą, vadinamą Vilniumi.

Pirmasis Šv. Kristoforo statulėlės šių metų laureatas – Gdansko miesto meras Pavelas Adamovičius. Į ceremoniją neatvykęs kaimyninės šalies miesto vadovas įrašė vaizdo padėką, kurioje pažymėjo, kad jam šis apdovanojimas svarbus ir dėl to, jog jo tėvas yra kilęs iš Lietuvos sostinės. Gdansko meras Vilniuje lankėsi vos prieš kelias savaites.

Už iniciatyvas ir kūrybiškumą Šv. Kristoforo statulėlę atsiėmė Andrius Ciplijauskas, iniciatyvus ir visuomeniškai aktyvus menininkas, Pilaitėje įrengęs netradicinį kultūros centrą jūriniame konteineryje.

Mano prieškalėdinis linkėjimas būtų, kad visada atsirastų, kas jus apkabina danguje ir žemėje, kai tik jums šito prireiks, – kalbėjo E.Kučinskaitė.

„Gyvenimas per trumpas stenėti, todėl kviečiu visus prisidėti kurti ir prasmingai pramogauti. Noriu padėkoti savo žmonai, savo moterims, be kurių šis projektas nebūtų įgyvendintas. Taip pat miesto valdžiai, kuri išdrįso pasitikėti, ir verslo atstovams, supratusiems, kad reikia ne tik kalti pinigą“, – laikydamas rankose gana sunkią statulėlę humoro jausmo neprarado A.Ciplijauskas.

„Bendrakeleivių“ centro vadovė ir sielovadininkė Elvyra Kučinskaitė įvertinta už pagalbą Vilniaus šeimoms. Ji prisipažino, kad dirbant tokį darbą apdovanojimų niekas nesitiki, nes „atsigręžti į tos nesantaikos, tamsos mumyse problemą nėra malonu ir miela“.

„Šitoje statulėlėje labai mielas judesys, todėl ir mano prieškalėdinis linkėjimas būtų, kad visada atsirastų, kas jus apkabina danguje ir žemėje, kai tik jums šito prireiks“, – kalbėjo E.Kučinskaitė.

Už bendruomenės telkimą vienijant žmones, kalbančius pačia universaliausia pasaulio kalba – muzikos kalba, Šv. Kristoforo statulėle apdovanotas muzikantas, dainininkas, prodiuseris Andrius Mamontovas. Ceremonijoje jis nedalyvavo, kadangi jos metu koncertavo kitame Lietuvos mieste, tačiau meras pažadėjo jam statulėlę įteikti asmeniškai.

Už turizmo verslo plėtrą apdovanojimą gavo bendrovė „VIYP“, jau dvidešimt metų leidžianti leidinį „Vilnius In Yuor Pocket“. Bendrovės direktorė Rūta Klimavičiūtė palinkėjo Vilniui klestėti ir pažadėjo, kad jų leidinys ir toliau stengsis į mūsų sostinę pritraukti kuo daugiau svečių.

Už nuopelnus medicinai statulėlę gavęs kardiologas, profesorius Audrius Aidietis tvirtino manąs, kad apdovanojimas yra ne tik jo, bet ir jo kolegų, visos komandos pasiekimas. Nes be jų pasiekti rezultatų neįmanoma.

Lakoniškiausias buvo grafikas, monumentalistas, medalių kūrėjas Petras Repšys. Atsiėmęs statulėlę jis paprasčiausiai ištarė „labai ačiū!“.

Už nuopelnus mokslui apdovanotam biochemikui profesoriui Sauliui Klimašauskui skirtą statulėlę atsiėmė jo dukra, kuri neslėpė pasididžiavimo į namus parnešianti tokį reikšmingą apdovanojimą.

Profesionalus lenktynininkas, „Velomaratono“ organizatorius Benediktas Vanagas, gavęs statulėlę, pabrėžė, kad Vilnius yra geras miestas gyventi ir pažadėjo dar ne vieną gerą darbą jam.

Paskutinę statulėlę atsiėmė meno istorikė, rašytoja ir žurnalistė Kristina Sabaliauskaitė už Vilniaus atspindžius literatūroje. Ji neslėpė jaudulio ir prisipažino – jaučiasi lyg būtų įvertinta mylinčio, bet griežto tėvo. Savo apdovanojimu K.Sabaliauskaitė sakė labai norinti pasidalinti su savo romano „Silva Rerum“ personažais.

Labiausiai pasižymėję vilniečiai pagerbti keturioliktą kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min