Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šv. Mišias už Lenkijos prezidentą Vilniaus arkikatedroje sutrikdė išpuolis (nuotraukos)

Vilniaus arkikatedroje aukojamos gedulingos Šv. Mišios
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus arkikatedroje aukojamos gedulingos Šv.Mišios.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Vilniaus arkikatedroje buvo aukojamos gedulingos Šv.Mišios už žuvusį Lenkijos prezidentą Lechą Kaczynskį ir kitus žuvusiuosius per aviakatastrofą netoli Smolensko.

Mišias aukodamas kardinolas Audrys Juozas Bačkis linkėjo, kad tikėjimas amžinuoju gyvenimu paguostų žuvusiųjų artimuosius, o tikinčiuosius paragintų gyventi su viltimi.

„96 mūsų broliai ir seserys Kristuje iškeliavo pas Viešpatį palikdami skausmo ištiktus artimuosius, Lenkijos tautą ir viso pasaulio bei Bažnyčios bendriją. Ypač meldžiame Jėzaus paguodos visai Lenkijos tautai, kuri gedi savo žuvusiųjų. Bendra malda tepadės mums visiems šią sunkią valandą išgyventi brolišką solidarumą ir nuoširdžią užuojautą“, – kalbėjo kardinolas.

Šv.Mišias, kuriose dalyvavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, premjeras Andrius Kubilius ir daugybė kitų Lietuvos politikų bei visuomenės veikėjų, sutrikdė vieno jaunuolio išpuolis. Per patį gedulingų pamaldų vidurį priešais altorių išbėgo jaunas vyras. Jis ėmė visa gerkle šūkauti ir neadekvačiai elgtis.

Incidentas truko vos kelias sekundes, tačiau jį galėjo matyti visi pamaldas per nacionalinę televiziją stebintys Lietuvos žiūrovai. Prie triukšmaujančio jaunuolio žaibiškai pribėgo du Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai. Jie besispyriojantį ir vis dar šūkaujantį jaunuolį išvilko iš arkikatedros.

Ištemptas laukan chuliganas buvo perduotas netoliese esantiems policijos patruliams, o šie jį nuvežė į sostinės 3-iąjį policijos komisariatą. Pasak policijos pareigūnų, su jaunuoliu, kuriam yra apie 20 metų, sunku susikalbėti. Jo elgesys per pamaldas įvertintas kaip viešosios tvarkos pažeidimas. Sprendžiama, kaip kvalifikuoti jo poelgį – pagal Administracinių teisės pažeidimų ar Baudžiamąjį kodeksą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min