Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 6d. 09:08

Svaigiųjų medžiagų pardavėjas klesti

Tomas Ambrazas tikina, kad viskas, ką jis pardavinėja, yra legalu.
Ruslano Kondratjevo/ „Scanpix“ nuotr. / Tomas Ambrazas tikina, kad viskas, ką jis pardavinėja, yra legalu.
Nors ekonomika išgyvena nuosmukį, vilnietis Tomas Ambrazas naujas smilkalų bei aromatinių žolių parduotuves atidaro vieną po kitos. Jo prekyvietėse klientai tarp smilkalų aptinka ir svaigiųjų medžiagų.

Netrukus dvi naujos T.Ambrazo prekyvietės duris atvers Tauragėje ir Telšiuose, neseniai vilnietis verslą pradėjo Kaune ir Panevėžyje, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. Po dvi parduotuves T.Ambrazas įkūrė Vilniuje ir Klaipėdoje. Visos jos – prestižiniuose rajonuose.

Turi svaiginamąjį poveikį

Jo parduotuvėse galima rasti ne tik smilkalų, eterinių aliejų, bet ir medžiagų, kurios, kaip teigia jas išbandę žmonės, turi svaiginamąjį poveikį. „Geras, rupūžė. Kai kirto per „pečiuką“. Vienas net išsigando – sako, blogai, širdis man taip plaka, tuoj mirsiu. Daug geriau už „gandžą“ (taip žargonu vadinama marihuana, – red. past.“, – apie smilkalus „Smoke“ žurnalistams pasakojo parduotuvės pirkėjas. „Vežančių“ smilkalų galima nusipirkti internetu, juos atsiųs paštu arba atveš maršrutiniu autobusu. Prekyba jais išties klesti.

Už 10 gramų „Juremos“, kurios poveikį pardavėjas apibūdina kaip mažas dozes haliucinogeninių grybų ar LSD, tenka suploti 25 litus, žolelių milteliai, neva „iškeliantys į viršų“, atsieina 70 litų.

Uždrausti gali tik teismas

Tikrintojai kol kas neranda būdų, kaip sutramdyti šį verslininką. „Visos cheminės medžiagos vienaip ar kitaip veikia žmogaus organizmą. Jų poveikis priklauso ir nuo sudėties, ir nuo vartojamo kiekio, daugelio kitų priežasčių. Organizmą galima apnuodyti ir paveikti bet kokia chemine medžiaga, vartojama ne pagal paskirtį. Tačiau toli gražu ne visos cheminės medžiagos yra narkotikai. Todėl ir jų kontrolė yra kitokia nei taikoma narkotinėms ir psichotropinėms medžiagoms“, – „Lietuvos ryto“ žurnalistus tikino Narkotikų kontrolės departamento direktorė Audronė Astrauskienė.

T.Ambrazo parduotuvės buvo pakliuvusios ir į Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos akiratį. Inspekcija prieš pusmetį buvo gavusi skundą, kad vienoje Klaipėdos mokykloje moksleiviai vartoja neaiškios kilmės cheminę medžiagą. Atlikę dviejų prekių patikrinimą specialistai nustatė, kad viename kambario gaiviklyje kancerogeninės medžiagos izobutilnitrito rasta beveik 40 procentų, o kitame – per 3 procentus. Kancerogeninių medžiagų parduodamose prekėse gali būti ne daugiau kaip 0,1 procento. Inspekcijos atstovai tarėsi su policijos pareigūnais, Konkurencijos taryba, kaip uždrausti svaigintis naudojamų medžiagų prekybą. Tačiau paaiškėjo, kad tai gali padaryti tik teismas.

„Viskas legalu“

Pats T.Ambrazas tikina, kad viskas legalu. Jo parduotuvėse parduodamų rūkomų, plikomų, geriamų žolių ir smilkalų kiekis neuždraustas ir Lietuvoje. Pasinaudojęs įstatymų spragomis, T.Ambrazas prekiauja net tomis medžiagomis, kurios kitose valstybėse draudžiamos. Tarkim, Lietuvoje galima įsigyti galvos svaigulį sukeliančio žolių mišinio „Spice“, kuris uždraustas JAV.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min