TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Svarbiausių šalies institucijų darbuotojų komandiruočių žemėlapyje – ir egzotiški kraštai

Kai kurie geologai tvirtina, kad ašigalis tapo nepatikimas.
Photos.com / Gaublys
Šaltinis: BNS
0
A A

Svarbiausių šalies institucijų darbuotojai šiemet vyko į dešimtis komandiruočių, o darbo reikalais buvo aplankytos ne tik svarbiausios Europos Sąjungos (ES) valstybės, bet ir tolimi kraštai – Mauritanija, Kinija, Pietų Korėja, Pakistanas, Indonezija, Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV).

Per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius svarbiausios šalies institucijos darbuotojų komandiruotėms išleido apie 8,5 mln. litų, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Dienraščio teigimu, daugiausiai keliauja parlamentarai – Seimo kanceliarija per aštuonis šių metų mėnesius komandiruotėms iš valstybės biudžeto lėšų išleido 797 tūkst. litų. Didžioji dalis šių išlaidų – 522 tūkst. litų – tenka Seimo narių komandiruotėms. Dar per 108 tūkst. litų sudaro ES lėšomis apmokamos Dvynių projekte dalyvaujančių Seimo kanceliarijos valstybės tarnautojų komandiruočių išlaidos.

Brangiausiai atsiėjo prezidentės patarėjos užsienio politikos klausimais Jovitos Pranevičiūtės komandiruotė į JAV, jos išlaidos su dienpinigiais siekė kiek daugiau 3,3 tūkst. litų.

Pasak Seimo Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo pareigas laikinai einančio Artūro Zeleniako, dažniausiai į komandiruotes vyksta patarėjai ir vyriausieji specialistai. Brangiausiai -10,8 tūkst. litų – šiemet kainavo Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių departamento Vertimų skyriaus vertėjos Aušros Lazauskienės 7 dienų trukmės komandiruotė į Indoneziją. Ten vertėja talkino Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkui Stasiui Šedbarui.

Prezidentūros darbuotojų komandiruotėms šiemet skirta 405 tūkst. litų. Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitams, per kuriuos ją lydi 8-10 žmonių delegacija iš patarėjų, protokolo, apsaugos darbuotojų, taip pat fotografo ir operatoriaus, iki rugsėjo mėnesio išleista 202,6 tūkst. litų.

Į komandiruotes šiemet vyko ir 10 prezidentūros darbuotojų. 13 darbinių kelionių išlaidos sudarė 8,6 tūkst. litų. Brangiausiai atsiėjo prezidentės patarėjos užsienio politikos klausimais Jovitos Pranevičiūtės komandiruotė į JAV, jos išlaidos su dienpinigiais siekė kiek daugiau 3,3 tūkst. litų.

Ministro pirmininko tarnyba per aštuonis mėnesius komandiruotėms išleido 134 tūkst. litų, teigiama, kad vykta tik į aukščiausio lygio oficialius vizitus, ES komitetų ir darbo grupių, kuriuose atstovaujama Lietuvos pozicijai, posėdžius.

Daugiausia lėšų iš ministerijų komandiruotėms išleido Užsienio reikalų ministerija. Nuo metų pradžios tam panaudota 2,7 mln. litų. Į komandiruotes daugiausia važiavo užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, viceministrai, taip pat darbuotojai, atsakingi už krašto interesų gynimą ES ir pirmininkavimą ESBO. Brangiausiai – 20,8 tūkst. litų – kainavo A.Ažubalio vizitas Azerbaidžane, Gruzijoje ir Armėnijoje. Keliais šimtais litų mažiau – iš viso 20,4 tūkst. litų – atsiėjo šešių dienų A.Ažubalio vizitas JAV.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) komandiruotėms išleido 776 tūkst. litų. Brangiausiai kainavo 20 dienų KAM Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento direktoriaus darbinė viešnagė Kinijoje, kur organizuotas simpoziumas visų ES valstybių atstovams. Komandiruotės išlaidos – apie 12 tūkst. litų.

Nuo metų pradžios iki rugsėjo mėnesio Ūkio ministerija komandiruotėms išleido beveik 578 tūkst. litų. Brangiausiai, ministerijos Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus vedėjos Lauros Sebekienės teigimu, atsiėjo ūkio viceministro Giedriaus Kadziausko vizitas į JAV – beveik 8,4 tūkst. litų. Kito ūkio viceministro Mindaugo Petrausko šešių dienų vizitas Singapūre kainavo apie 8,3 tūkst. litų.

Aplinkos ministerija (AM) komandiruotėms išleido per 511 tūkst. litų. Ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus specialistės Raimondos Karnackaitės teigimu, į komandiruotes daugiausia vyko ministerijos skyrių vyriausieji specialistai, vedėjai, kartais – departamentų direktoriai.

Brangiausiai kainavo AM Ekonomikos ir tarptautinių ryšių departamento direktorės Vilijos Augutavičienės dalyvavimas Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi komisijos sesijoje Niujorke. Komandiruotės išlaidos – beveik 12,5 tūks. litų. Ministerijos Visuomenės informavimo ir švietimo skyriaus vedėjo Romo Jankausko dalyvavimas dvišaliuose susitikimuose Seule ir Yeosu (Pietų Korėja) kainavo 8,6 tūkst. litų.

Energetikos ministerija komandiruotėms per tą patį laikotarpį išleido 440,5 tūkst. litų. Dažniausia komandiruočių kryptis – Briuselis ir tuo metu ES pirmininkaujančios valstybės.

Ministro pirmininko tarnyba per aštuonis mėnesius komandiruotėms išleido 134 tūkst. litų, teigiama, kad vykta tik į aukščiausio lygio oficialius vizitus, ES komitetų ir darbo grupių, kuriuose atstovaujama Lietuvos pozicijai, posėdžius.

Finansų ministerija (FM) iš valstybės biudžeto komandiruotėms iki rugsėjo mėnesio panaudojo 369 tūkst. litų. Brangiausiai kainavo FM Mokesčių departamento Tiesioginių mokesčių ir tarptautinio apmokestinimo skyriaus vedėjos Audronės Misiūnaitės komandiruotė į Pakistano sostinę Islamabadą, atsiėjusi 7,5 tūkst. litų.

Žemės ūkio ministerija komandiruotėms per aštuonis šių metų mėnesius išleido 354,5 tūkst. litų. Ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjo Viliaus Rekevičiaus teigimu, į darbines keliones dažniausiai vykstama į Baltarusiją, Daniją, Ispaniją, Kazachstaną, Kiniją, Mauritaniją, Serbiją, Vokietiją.

Kultūros ministerija iki rugsėjo komandiruotėms išleido 352,5 tūkst. litų. Pasak kultūros ministro atstovės spaudai Vaivos Gogelienės, dalyvauta UNESCO konvencijų valstybių narių sesijose, Baltijos-Siaurės šalių ministrų tarybos, Baltijos jūros valstybių tarybos veikloje.

Susisiekimo ministerija komandiruotėms minėtu laikotarpiu išleido beveik 282 tūkst. litų. Vykta į ES Tarybos darbo grupių ir Europos Komisijos (EK) komitetų posėdžius Briuselyje, taip pat tarptautinių organizacijų posėdžius Šveicarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija komandiruotėms jau išleido per 203 tūkst. litų. Brangiausiai kainavo viceministro Audriaus Bitino vizitas į JAV, atsiėjęs beveik 6,2 tūkst. litų.

Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) išlaidos komandiruotėms iki rugsėjo 1 dienos sudarė 228 tūkst. litų. VRM Protokolo ir viešųjų ryšių skyriaus duomenimis, į komandiruotes daugiausia vyko departamentų ir skyrių vadovai bei kiti darbuotojai, kurių funkcijos susijusios su ES ir kitos paramos administravimu.

Sveikatos apsaugos ministerija per aštuonis šių metų mėnesius komandiruotėms išleido 166 tūkst. litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min