Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švarinimosi akcija priminė rinkimų kampaniją

Akcijos akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Akcijos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos rajone visuotinė švarinimosi akcija „Darom“ priminė apie artėjančius rinkimus: būsimasis kandidatas į Seimą, akcijos koordinatorius į talką kvietusiuose plakatuose naudojo savo atvaizdą, taip papiktindamas dalį talkininkų.

Skrajutė/Klaipėdos rajone talkininkams buvo dalinamos tokios skrajutės.
Skrajutė/Klaipėdos rajone talkininkams buvo dalinamos tokios skrajutės.

Klaipėdos rajono gyventojus švarinti aplinką kvietė lankstinukai su vietos politiko Aivaro Vasyliaus atvaizdu. Kartu buvo skelbiama, kad „tik bendras ir atsakingas darbas užtikrins Lietuvos klestinčią ateitį“. Liberlacentristas A.Vasylius dalyvavo vietos savivaldos rinkimuose, neslepia ambicijų ir rudenį siekti Seimo nario posto.

„Galiu atsakingai pareikšti, kad didesnioji dalis savanorių „Darom“ akcijoje dalyvavo, o įmonės teikė paramą, ne tik kad būtų tvarkoma aplinka, bet ir dėl to, kad ši akcija kūrė Lietuvos bendrumo jausmą nepriklausomai nuo amžiaus, turtinės padėties bei politinių religinių įsitikinimų. Politikavimas „atmuša“ žmonių norą joje dalyvauti“, – pasakojo akcijoje savanore nuo pat jos pradžios dirbusi jauna visuomenininkė. Kelerius metus aktyviai prisidėjusi prie „Darom“ organizavimo moteris pažymėjo, kad pirmiausia tai – savanoriško darbo vaisius.

„Kadangi aš pati skyriau nemažai laiko ir asmeninių lėšų jos organizavimui, turiu pilną teisę piktintis, kai mano ir kitų žmonių, ypač entuziastingo jaunimo savanoriško darbo vaisiai nesąžiningi politikai naudojasi agresyviai savireklamai ir rinkiminėms kampanijoms“, – piktinosi moteris, nepanorusi, kad būtų viešinamas jos vardas.

Pažeidimų neįžvelgė

Vyriausiosios rinkiminės komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas suabejojo, kad tokius lankstinukus būtų galima priskirti prie politinės reklamos. „Nerašoma, kad šis asmuo kandidatuotų į Seimą, jis dar gali persigalvoti ir rinkimuose nedalyvauti“, – pažymėjo Z.Vaigauskas.

Anot jo, asmeniui aktyviai dalyvaujančiam politiniame gyvenime neturėtų būti varžomos teisės dalyvauti ir visuomeninėse akcijose.

Klaipėdos regiono koordinatorė Vilma Grigišaitė-Tamolienė tikino žinojusi, kad A.Vasylius priklauso Liberalų ir centro sąjungai. „Mes neatsukam nugaros žmogui tik dėl to, kad jis politikas ar ne. Jis yra pavyzdys kaip politikai turėtų prisidėti prie visuotinių akcijų – realiais darbais, o ne kalbomis. Man ne gėda, kad jis buvo mūsų komandoje.Tai pirmi metai, kai įsileidome politiką ir nesigailiu“, – teigė V.Tamolienė. Jau kelerius metus prie akcijos prisidedanti klaipėdietė savo patirtyje turėjo ir negatyvios patirties su politikais: ne vienos partijos nariai išvakarėse skambindavo ir klausdavo, kuriose vietose yra daugiau talkininkų.

Pats A.Vasylius tikino, kad „Darom“ dalyvauja ne pirmus metus. „Labai norint ir kryžių žiūrint galima įžvelgti politinę reklamą“, – teigė politikas. Jis prisipažino, kad ruošdamas lankstinukus nė nepagalvojo, kad juos kas nors gali susieti su politine reklama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min