Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švarins žvyrkeliais pavirtusias Vilniaus gatves

Kai kurios Vilniaus gatvės ir praėjus kelioms dienoms po paskutinės liūties vis dar primena žvyrkelius.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kai kurios Vilniaus gatvės ir praėjus kelioms dienoms po paskutinės liūties vis dar primena žvyrkelius.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Prieš savaitę praūžusios liūtys paskandino ne vieno individualiame name gyvenančio vilniečio kiemą, daržą ar rūsį, o kai kurios Vilniaus gatvės priminė upes. Pradžiūvus baloms į darbus ketina kibti miesto tvarkymo tarnybos, kurioms teks iššluoti miesto gatves ir išvežti smėlį, prineštą bėgančio vandens.

Dulkių debesis pravažiuojantys automobiliai kelia ne vienoje Vilniaus gatvėje. Praėjus kelioms dienoms po praūžusių liūčių kai kurios jų vis dar primena žvyrkelius.

Daugiausia smėlio – gatvėse tarp kalvų

Anot Vilniaus miesto savivaldybės Komunalinio ūkio departamento direktoriaus pavaduotojo Antano Mikalausko, po liūčių dalyje gatvių buvo prinešta tiek smėlio, kad teko skubiai jas valyti, nes negalėjo pravažiuoti visuomeninis transportas. Kitos gatvės dar laukia savo eilės.

„Ketinome pradėti šluoti gatves ir vežti smėlį dar praeitą savaitę, tačiau kadangi sinoptikai žadėjo lietų, atidėjome šį darbą kelioms dienoms. Gatvėms pradžiūvus, tvarkysime, šluosime, kiek išgalėsime, švarios turėtų būti bent centrinės gatvės“, – sakė A.Mikalauskas.

Tikslių nuostolių, patirtų dėl liūčių, miestas neskaičiuoja, tačiau miesto tvarkymo tarnyboms teks padirbėti iš peties. Anot savivaldybės atstovo, daugiau ar mažiau smėlio ir žvyro vanduo prinešė į visas Vilniaus gatves, ypač tas, kurios nutiestos tarp kalvų.

„Antakalnio gatvėje nuo kalnų prinešta itin daug smėlio. Anksčiau labai kentėjo ir Geležinio Vilko gatvė ties sankryža su Žalgirio gatve. Ten nuolat būdavo išvažinėtos žaliosios vejos, nes taip vairuotojai bandydavo apvažiuoti milžiniškas balas. Šią vietą aptvarkėme, tačiau didžiosios praeitos savaitės liūtys ją vėl skandino“, – teigė A.Mikalauskas.

Jo teigimu, pagrindinė problema, kodėl po didesnio lietaus skęsta ne viena Vilniaus gatvė, ta, kad lietaus kanalizacija nespėja susiurbti didesnio kiekio kritulių.

Potvynis po kiekvieno lietaus

Anot A.Mikalausko, labiausiai kenčia tos miesto dalys, kuriose lietaus kanalizacija iš viso neįrengta. „Pavilnyje, Dvarčionyse rūsiai, kiemai, teritorijos prie namų nuolat užpilamos. Ir tai nesikeis, kol lietaus kanalizacija nebus įrengta ir sujungta su bendra miesto nuotekų sistema. Bėdos yra aiškios, bet sprendimas vis atidedamas, tam reikia didelių investicijų. Gal ne šimtus, bet dešimtis milijonų litų šie darbai tikrai kainuotų“, – sakė A.Mikalauskas.

Pavilnyje, Juodajame kelyje, gyvenanti Laura Sinkevičienė skundžiasi, kad jos ir kaimynų namai skęsta po kiekvieno didesnio lietaus ir dėl to kaltina kaimynystėje išdygusią parduotuvę. „Pastatą, privežę grunto, pastatė aukščiau, negu stovi visi namai, tad lietaus vanduo nuo prekybos centro aikštelės pilasi tiesiai į individualių namų gyventojų kiemus ir į gatvę. Gatvė po kiekvieno lietaus nepraeinama ir nepravažiuojama. Rašėme raštus savivaldybei, nešėme nuotraukas, bet valdininkai atvykę tik apžiūri ir viskas. Niekam nerūpi mūsų ir mūsų vaikų likimas“, – skundėsi moteris.

Gyventojų negali paguosti

Naujosios Vilnios seniūnijos, kuriai ir priklauso ši gatvė, atstovas tvirtino, kad apie šią problemą jie puikiai žino, tačiau padėti negali. „Visas Pavilnys neturi lietaus kanalizacijos. Nuolat gauname skundų, žinome apie tai, tačiau ne seniūnijos „dantims“ įveikti tokias problemas, įrengti lietaus kanalizaciją, tai juk didžiulės investicijos. Savivaldybės Komunalinio ūkio departamentas taip pat neturi tokių lėšų“, – realios pagalbos skęstantiems gyventojams negalėjo pažadėti Naujosios Vilnios seniūno pavaduotojas Gintaras Dičiūnas.

Anot G.Dičiūno, problema susidarė ne tik dėl išdygusios parduotuvės. „Šiemet pavasaris buvo toks, kad skendo dešimtys sodo namelių, gyvenamųjų namų. Čia visur molingi gruntai, tad vanduo nelabai susigeria. Buvo bandyta įrengti šulinį, kad surinktų vandenį, tačiau praūžus tokioms liūtims, kokios buvo prieš savaitę, niekas negelbėja“, – tik apgailestauti galėjo seniūnijos atstovas.

Komentarai
Temos Lietus, Potvynis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min