Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Svarstymuose dėl P.Gražulio ir K.Uokos – pasiūlymai skirti klūpojimą ant žirnių

Seimo nario Petro Gražulio susirėmimas su policijos pareigūnais
15min.lt skaitytojo Deimanto Rojaus nuotr. / P.Gražulis per homoseksualų eitynes gegužę susirėmė su policijos pareigūnais
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas antradienį pagaliau sureagavo į birželį generalinio prokuroro Dariaus Valio pristatytą prašymą panaikinti per homoseksualų eitynes Vilniuje pareigūnų reikalavimams nepaklususių parlamentarų Petro Gražulio ir Kazimiero Uokos teisinę neliečiamybę.

Parlamentas sudarė komisiją, kuri nagrinės ir pateiks Seimo nutarimo projektą, kuriuo arba sutinkama panaikinti minėtų politikų teisinį imunitetą, arba tam prieštaraujama. Už 12 narių komisijos, kuriai vadovaus Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Vytautas Grubliauskas, sudarymą pasisakė 57 parlamentarai, prieš buvo 10, susilaikė 11. Prieš balsavo vien frakcijos „Tvarka ir teisingumas“, kuriai priklauso ir P.Gražulis, nariai. Tiesa, nei pats P.Gražulis, nei K.Uoka, priklausantis Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai, balsavime nedalyvavo.

Birželį generalinis prokuroras D.Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas duoti sutikimą baudžiamojon atsakomybėn patraukti per gėjų eitynes gegužę Vilniuje policijos pareigūnų nurodymų nevykdžiusius P.Gražulį ir K.Uoką.

Pagal statutą, Seimas turėjo sudaryti laikinąsias tyrimo komisijas, kurios analizuotų prokuroro prašymą ir paruoštų rezoliucijas, ar jį reikia patenkinti. Bet balsuojant dėl komisijų posėdyje pritrūko parlamentarų balsų. Seime pasigirdo siūlymų apskritai atsisakyti sudaryti komisijas ir tokiu būdu atmesti prokuroro prašymus. Tačiau posėdžiui pirmininkavęs parlamento vicepirmininkas Česlovas Juršėnas teigė, kad pagal Seimo statutą parlamentarai turi sudaryti komisijas. Patekę į aklavietę parlamentarai nusprendė prašyti Etikos ir procedūrų komisija (EPK), kad ši išaiškintų situaciją. Seimo etikos sargai rugsėjo nutarė, kad Č.Juršėnas buvo teisus. 

„Aš siūlau balsuoti už komisijos sudarymą, nes EPK priėmė nuostatą, kad laikantis dabartinio statuto, kreipiantis prokurorui, komisija turi būti sudaryta. Vėliau, balsuojant dėl komisijos paruoštų išvadų, jau Seimas galės pareikšti savo nuomonę balsavimu“, – antradienį posėdyje sakė EPK pirmininko pavaduotoja Vida Marija Čigrejienė.

„Kodėl niekas pasaulyje nekalba, kad tokios demonstracijos nevyksta Saudo Arabijoje, Irane, Bahreine, Katare? Todėl, kad ten yra aiškios vertybės“, – aiškino E.Klumbys.Tuo tarpu komisijos oponentai „tvarkiečiai“ Petras Gražulis ir Egidijus Klumbys pasinaudojo proga išreikšti savo neigiamą požiūrį į homoseksualinę orientaciją. P.Gražulis tvirtino minėtose eitynėse kovojęs už per tūkstantmečius susiformavęs tradicines lietuviškas vertybes ir kvietė balsuoti prieš komisijos sudarymą.

„Kodėl niekas pasaulyje nekalba, kad tokios demonstracijos nevyksta Saudo Arabijoje, Irane, Bahreine, Katare? Todėl, kad ten yra aiškios vertybės“, – aiškino E.Klumbys.   

V.Grubliauskas kartojo, jog jo vadovaujama komisija netirs tradicinių vertybių ar požiūrio į šeimą padėties Lietuvoje, o tik nagrinės prokuroro prašymą.

Dikusijoms kaistant Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Kęstutis Glaveckas pasiūlė prasižengusiems parlamentarams, užuot atlikus ilgus procedūrinius veiksmus, susijusius su jų teisiniu statusu, prie Seimo papilti žirnių, ant kurio, priklausomai nuo nusižengimų, jie keletą valandų klupotų.

„Kalbant apie žirnius – gal tokia profilaktika ir nekenktų, apskritai, kaip apmąstymo forma“, – sutiko ir V.Grubliauskas. 

Tyrimą komisijai pavesta atlikti iki lapkričio 1 dienos. Jeigu jos paruoštame rezoliucijos projekte bus numatyta patenkinti generalinio prokuroro teikimą, ji gali būti priimta, jei už projektą balsuos ne mažiau nei pusė visų Seimo narių.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min