Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švedai dalijosi ir karčia patirtimi

Švedijoje viešėję uostamiesčio savivaldybės atstovai domėjosi, ar ten remiami senamiesčio verslininkai.
Švedijoje viešėję uostamiesčio savivaldybės atstovai domėjosi, ar ten remiami senamiesčio verslininkai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Miesto transporto sistemos vystymas, senamiesčio verslininkų problemos, arenos statybos – tai tik keletas klausimų, kuriuos per porą viešnagės Švedijoje dienų su kolegomis aptarė uostamiesčio savivaldybės atstovai.

Švedijos mieste Karlskronoje, kur gyvena apie 60 tūkst. žmonių, viešėjusi vicemerė Judita Simonavičiūtė, mero patarėja Audra Daujotienė teigė, jog per porą dienų gausiai pasisėmė informacijos.

„Buvome arenoje, kurioje nuolat vykdomos sporto programos – vaikai, suaugusieji sportuoja, įrengtos badmintono ir kitos aikštelės. Tačiau šiuo metu arenoje atliekamas auditas. Šią areną pastatė ir ja rūpinas pati savivaldybė. Pradžioje ji paskaičiavo, jog jos išlaikymui turės skirti 2 mln. litų, o dabar skiria 7 mln. Matyti, kad savivaldybė nebepajėgi to daryti“, – sakė vicemerė.

Klaipėdos delegacija supažindino švedus su uostamiesčio arenos vizija – planuojama, kad ji turės privatų operatorių, o savivaldybė lėšų skirs sporto mokyklai. „Švedai mano, kad reikėtų bendradarbiauti, mūsų arenose organizuoti didesnius renginius, suteikti galimybę turistams įsigyti visą paketą – nuplaukti keltu, dalyvauti renginyje. Tad jei arenoje turėsime ryškių renginių, galėtume galvoti, kaip pritraukti turistų iš kitų šalių“, – sakė J.Simonavičiūtė.

Vicemerė domėjosi, ar švedai remia smulkiuosius verslininkus. Anot jos, švedai nelabai suprato, kodėl reikėtų remti senamiesčio verslininkus. Pavyzdžiui, Karslkronoje pačiame miesto centre, panašiai kaip ir Klaipėdoje, veikia prekybos centras.

Bendradarbiavimas tęsiasi

Šiemet sukanka 20 metų, kai tarp Klaipėdos ir Švedijos miesto Karlskronos pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Kas keletą metų abu miestai pasirašo ir trimetes programas, nurodančias veiklos gaires. Tokia sutartis buvo pasirašyta ir praėjusią savaitę. Kartu su švedais uostamiesčio savivaldybė ketina dalyvauti projektuose Europos Sąjungos lėšoms gauti ir spręsti prekybos žmonėmis, socialinės rūpybos ir kitas problemas, skatinti turizmą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min