Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šveicarija norėtų glaudžiau bendradarbiauti su Lietuva Rytų partnerystės klausimais

Didier Burkhalteris (kairėje) ir Linas Linkevičius
Užsienio reikalų ministerijos nuotr. / Didier Burkhalteris (kairėje) ir Linas Linkevičius
Šaltinis: BNS
0
A A

Šveicarija norėtų glaudžiau bendradarbiauti su Lietuva Rytų partnerystės klausimais, sako Vilniuje viešintis Šveicarijos užsienio reikalų ministras Didier Burkhalteris.

„Manome, kad Lietuva ir kitos Baltijos šalys yra labai svarbios partnerės. Mūsų santykiai su Baltijos šalimis ir ypač Lietuva yra labai geri, bet mes norėtume juos sustiprinti“, – BNS pirmadienį sakė Šveicarijos ministras.

„Labai svarbu dirbti glaudžiai su Lietuva Europos politikos klausimais. Pavyzdžiui, labai konkrečiai – vienas iš Lietuvos prioritetų yra Rytų partnerystė. Rytų partnerystės šalių atžvilgiu mes keliame tokius pat tikslus kaip Lietuva ir Europos Sąjunga. Mes taip pat turime tiesioginių projektų su šiomis šalimis, norėtume daugiau bendradarbiauti“, – teigė jis.

Pasak D.Burkhalterio, Šveicarija remia Lietuvos derybas dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

Šveicarijos vyriausybė nuo gegužės nusprendė pratęsti darbo rinkos straipsnio, kuriuo iki 12 mėnesių ribojami leidimai dirbti šioje šalyje tam tikriems ES piliečiams iš visų 27 ES valstybių, galiojimą. ES pasmerkė tokį žingsnį.

„Mes sveikiname šias derybas ir remiame Lietuvą. Norėtume tokių gerų santykių, kurie mums labai svarbūs, ne tik pirmininkavimo ES metu, bet ir po to“, – kalbėjo ministras.

D.Burkhalteris pirmadienį susitiko su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. Pasak Šveicarijos ministro, susitikimo metu, be kita ko, buvo trumpai aptarti Šveicarijos apribojimai darbo rinkoje piliečiams iš ES šalių, bet, anot jo, tai nėra tikra problema.

„Mes tai labai trumpai aptarėme, nes tai nėra ateities problema, tai tik vieneriems metams. Mes nekuriame jokios diskriminacijos – daug, daug žmonių iš ES zonos dirba Šveicarijoje, o apribojimas ilgalaikiams leidimams yra tik keliems mėnesiams“, – tikino Šveicarijos ministras.

Šveicarijos vyriausybė nuo gegužės nusprendė pratęsti darbo rinkos straipsnio, kuriuo iki 12 mėnesių ribojami leidimai dirbti šioje šalyje tam tikriems ES piliečiams iš visų 27 ES valstybių, galiojimą. ES pasmerkė tokį žingsnį.

Anot Užsienio reikalų ministerijos, su D.Burkhalteriu susitikęs L.Linkevičius sakė, kad Lietuva kaip ES Tarybai pirmininkaujanti valstybė siekia efektyvaus ir abipusiškai naudingo ES ir Šveicarijos bendradarbiavimo.

L.Linkevičius taip pat pakvietė Šveicarijos įmones aktyviau domėtis verslo galimybėmis Lietuvoje, padėkojo už Šveicarijos finansinę paramą Lietuvai ir kitoms po 2004 metų į ES įstojusioms šalims. Ministras teigė tikįs, kad bendradarbiavimo programos bus tęsiamos ir ateityje.

L.Linkevičius padėkojo ir už Šveicarijos paramą Lietuvai siekiant tapti EBPO nare bei Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nenuolatine nare 2014–2015 metų laikotarpiu, taip pat pažadėjo paramą Šveicarijai 2014-aisiais pirmininkaujant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min