-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 01 20

Sveikatingumo ir sporto klubai kreipiasi į Vyriausybę: prašo imtis būtinų žingsnių saugiam veiklos grąžinimui

Lietuvos sveikatingumo ir sporto klubų asociacija kreipėsi į Vyriausybę, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę bei ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę dėl prastos situacijos sveikatingumo sektoriuje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Sporto klubas
Sporto klubas / 123RF.com nuotr.

„Mūsų sektoriaus veikla labai sezoniška, pagrindiniai metų pardavimai vykdomi spalio–kovo mėnesiais. Nuo pernai lapkričio 7 dienos esame uždaryti.

Sporto ir sveikatingumo klubų pajamos karantino metu krito iki 100 proc. Šiemet nei lankytojų, nei pajamų srautas neatsistatys ir tai bus labai sunkus ir skaudus smūgis visam sektoriui“, – pasakoja LSKA valdybos narys Vidmantas Šiugždinis.

LSKA palaiko LR Vyriausybės žingsnius kovojant su COVID-19, bet prašo imtis būtinų žingsnių saugiam sporto klubų veiklos grąžinimui. Taip pat prašoma imtis atskirų sektorinių pagalbos priemonių, leisiančių ne tik išgyventi sveikatingumo ir sporto klubams, tačiau ir padėsiančių stiprinti žmonių sveikatą per fizinį aktyvumą.

Todėl siūlome aktyviai išnaudoti sveikatingumo klubų potencialą stiprinant visuomenės sveikatą.

„Sveikatingumo klubai daugelyje ES šalių yra vertinami kaip visuomenės sveikatos stiprinimo sistemos dalis. Pradėję saugiai veikti, galime padėti Lietuvos gyventojams ar atskiroms socialinėms grupėms atsistatyti po ligų, mažinti karantinų sukeltas neigiamas pasėkmes fizinei ir emocinei sveikatai, vykdyti prevenciją, stiprinančią imunitetą.

Todėl siūlome aktyviai išnaudoti sveikatingumo klubų potencialą stiprinant visuomenės sveikatą. Fizinis aktyvumas padeda efektyviai kovoti su viršsvoriu ir nutukimu, kurie yra daugelio lėtinių ligų priežastis bei reikšmingai sunkina galimas pasėkmes susirgus COVID-19“, – sako V.Šiugždinis.

Pažymima, kad daugelis pasaulio ir Europos tyrimų parodė, kad užsikrėtimų skaičius COVID-19 sveikatingumo klubuose yra ypač žemas. Juose veikia padidinti ventiliacijos pajėgumai, nuolatinė patalpų ir inventoriaus dezinfekcija, atstumų laikymasis bei saugaus ploto garantavimas, sveikatingumo specialistų ir personalo priežiūra bei kontrolė. Lyginant su kitomis laisvalaikio ar sporto veiklomis, sporto klubuose garantuojamas absoliutus visų lankytojų atsekamumas.

Atstatyti, ką sunkiu darbu buvome pasiekę per pastarąjį dešimtmetį, bus sunku, nekalbant apie rezultatus, kokius turi kitos šalys.

„Kreipėmės į ministrus, kviesdami dialogui ir sprendimų paieškai, nes iki šiol mūsų sektorius buvo paliktas likimo valiai. Lyginant su kitomis šalimis, atsiliekame pagal sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo rodiklius. Atstatyti, ką sunkiu darbu buvome pasiekę per pastarąjį dešimtmetį, bus sunku, nekalbant apie rezultatus, kokius turi kitos šalys. Norime aptarti saugų sveikatingumo klubų atidarymo planą ir priemones saugiam sportavimui, gelbėjimo priemones sveikatingumo sektoriui“, – teigia V.Šiugždinis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius