Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 15d. 12:17

Sveikatos apsaugos ministerijoje neliks 11 vadovų

Rimantė Šalaševičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rimantė Šalaševičiūtė

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) ketinama atsisakyti 11 vadovų etatų. Ministrė Rimantė Šalaševičiūtė žada, kad po kelių mėnesių bus pertvarkyta įstaigos struktūra. Tuo metu opozicijos atstovai stebisi, kad šią kadenciją tai – jau antra reorganizacija, o nuolatinis stresas dėl darbo vietos jau kenkia darbuotojų darbo kokybei.

SAM pertvarkymo planą R.Šalaševičiūtė trečiadienį pristatė Seimo Sveikatos reikalų komitetui.

Anot jos, ministerijoje buvo pristeigta departamentų, juose – skyrių, o skyriuose – poskyrių.

„Kai tiek daug įvairiausių padalinių, paaiškėjo, kad jie dubliuoja vienas kito veiklą. Ir patys matėte, kiek reikia laukti atsakymų iš mūsų. Nes reikia surinkti dešimt parašų dokumento derinimo metu. Todėl visur mes vėluojame“, – reorganizacijos motyvus vardijo ministrė.

Vadovų pavaduotojai liks patarėjais, ir nors jie nebebus priskiriami vadovaujančių valdininkų kategorijai, jų algos nesikeis.

Ji patikino, kad šios pertvarkos nesiimta spontaniškai, esą prieš tai buvo įvykdyta departamentų, skyrių vadovų apklausa, išklausyti jų pačių pasiūlymai.

Anot R.Šalaševičiūtės, iš 54 vadovų lieka 43.

Pertvarką ketinama įvykdyti iki liepos mėnesio. Atleidimo lapeliai įteikti 129 SAM darbuotojams, žadama, kad jiems bus pasiūlytos kitos pareigos.

A.Matului gaila SAM darbuotojų

Sveikatos reikalų komiteto vicepirmininkas, konservatorius Antanas Matulas aiškino, kad susiklosčiusi situacija aiškiai parodo, jog parlamentinės kontrolės nepakanka.

R.Šalaševičiūtė kankina savo pirmtako Vytenio Andriukaičio iškamuotus darbuotojus, nes būdamas ministru šis socialdemokratas taip pat vykdė reorganizaciją.

„Dveji metai praėjo beprasmiškai, nes viskas yra taisoma. Funkcijos sujauktos, viskas išmėtyta, skyriai maži. Sveikinu, kad taisote, bet tai jau turėtų atsiliepti darbo kokybei, psichologinė atmosfera nelabai gera, nežinant, ar dirbsi, ar nedirbsi ir kur toliau reikės eiti dirbti“, – piktinosi parlamentaras.

Jis pridūrė, kad R.Šalaševičiūtė kankina savo pirmtako Vytenio Andriukaičio iškamuotus darbuotojus, nes būdamas ministru šis socialdemokratas taip pat vykdė reorganizaciją.

Reorganizacija apims ir ministerijai priklausančias įstaigas

R.Šalaševičiūtė planuoja pertvarkas ne tik SAM, bet ir ministerijai pavaldžiose įstaigose.

Planuojama Alkoholio, narkotikų ir tabako kontrolės tarnybos funkciją – licencijų išdavimą perduoti Ūkio ministerijai.

Taip pat numatoma reorganizuoti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min