15min be reklamos
2022 12 01, 13:50

Sveikatos apsaugos ministerijos įstaigos nuo 2023 metų savo pirkimus vykdys centralizuotai

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžios įstaigos ir gydymo įstaigos, kurių dalininkė yra ministerija, savo pirkimus, išskyrus mažos vertės, nuo 2023 metų organizuos ir vykdys centralizuotai.
Medikų bendruomenė rengia mitingą prie sveikatos apsaugos ministerijos
Sveikatos apsaugos ministerija / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

SAM ketvirtadienį pranešė, kad nuosekliai centralizuoti visus minėtų įstaigų pirkimus numatoma per 2023–2026 metus. Pirkimų centralizavimas vyks etapais ir apims universiteto, universitetines, respublikines ir dalį regioninių ligoninių, taip pat SAM pavaldžias biudžetines įstaigas.

Pagal naują tvarką, visi perkančiųjų organizacijų vykdomi viešieji pirkimai, išskyrus mažos vertės, bus vykdomi per centrinę perkančiąją organizaciją.

„Sveikatos sektorius pirmasis valstybiniu lygmeniu sujungia viešuosius pirkimus, tai reikšmingas įvykis ne tik sveikatos apsaugos bendruomenei, tačiau ir visai valstybei. Pirkimų centralizavimas leis pirkimus atlikti profesionaliau, efektyviau ir skaidriau“, – pranešime cituojamas sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

SAM pranešime pažymi, kad tai pirmas toks sektorinis projektas Vyriausybei pavaldžių įstaigų viešųjų pirkimų centralizavimo srityje.

Pagal ministro pasirašytą planą numatyta, kad viešųjų pirkimų centralizacija vyks keturiais etapais.

Pirmuoju etapu 2023 metais bus centralizuoti dviejų respublikinių ligoninių – Panevėžio ir Šiaulių – viešieji pirkimai. Taip pat planuojama centralizuoti, jei tam pritars savivaldybių tarybos, septynių regioninių ligoninių – Mažeikių, Utenos, Alytaus apskrities S. Kudirkos, Ukmergės, Telšių, Tauragės ir Marijampolės – viešuosius pirkimus.

Antruoju etapu 2024 metais bus centralizuoti vienos respublikinės ligoninės bei kitų SAM pavaldžių viešųjų ir biudžetinių įstaigų, tarp jų Valstybinės teismo medicinos tarnybos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Ekstremalių sveikatai situacijų centro, viešieji pirkimai.

Trečiuoju etapu, kuris vyks 2025 metais, bus centralizuojami įstaigų, kurių dalininkai yra universitetai, esant jų pritarimui – šešių universiteto ir universitetinių ligoninių, tarp jų – būsima Klaipėdos universiteto ligoninė, bei Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės viešieji pirkimai.

Ketvirtuoju etapu bus centralizuojami visų likusių SAM pavaldžių biudžetinių įstaigų ir Nacionalinio kraujo centro viešieji pirkimai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min