TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sveikatos apsaugos ministras Konstitucinio Teismo klausia, ar galima būsimus medicinos studentus susaistyti darbo sutartimis

Vytenis Andriukaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytenis Andriukaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kreipėsi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą, kad šis išsakytų nuomonę dėl valstybės užsakymo sveikatos apsaugos srityje.

Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, valstybė formuoja ir vykdo aukštojo mokslo politiką, kuri turi atitikti visuomenės poreikius. Be viso kito, ši politika apima valstybės poreikius ir galimybes atitinkančio aukštojo mokslo finansavimo modelio parinkimą, specialistų poreikio nustatymą, priemonių, leidžiančių užtikrinti studijų kokybę, nustatymą. Valstybė taip pat turi prisiimti įsipareigojimus finansuoti tam tikro kiekio specialistų rengimą.

Ministras V.P.Andriukaitis paprašė Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinti, ar valstybė, apmokėdama už studijas ir vykdanti pareigą užtikrinti kokybišką ir prieinamą medicinos pagalbą, turi teisę sutartyse, pasirašomose su būsimais medicinos studentais, susitarti ir dėl jų būsimų darbo vietų. Toks mokslo įstaigos ir studento susitarimas suprantamas kaip „valstybės užsakymas“. Teismo taip pat prašoma atsakyti, ar valstybės užsakymas, paties KT įvardintas svarstant Aukštojo mokslo įstatymo atitiktį Konstitucijai, yra sąvoka, galiojanti ir sveikatos apsaugos srityje.

Ministras V.P.Andriukaitis paprašė Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinti, ar valstybė turi teisę sutartyse, pasirašomose su būsimais medicinos studentais, susitarti ir dėl jų būsimų darbo vietų.

„Mūsų principas – veikti teisingai ir teisėtai. Norime būti tikri, kad valstybės užsakymas sveikatos apsaugos srityje bus reguliuojamas nepriekaištingai. Konstitucinis Teismas pateiks Seimui, Vyriausybei, visiems privalomas elgesio taisykles. Ir tik gavę KT argumentus, juos detalizuosime ir paversime veikiančiais teisės aktais“, – sakė V.P.Andriukaitis.

Kartu KT nagrinės, ar valstybei tenkinant sveikatos priežiūros specialistų poreikį, tam tikra specialisto parengimo dalis gali būti finansuojama ir iš kitų šaltinių, pavyzdžiui, apmokama Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto lėšomis.

Valstybės užsakymas sveikatos apsaugoje leistų užtikrinti, kad medicinos studentai gaus realią praktiką, įgis ne stebėjimo, o medicinos pagalbos teikimo patirtį. Kartu valstybės užsakymas padės išvengti atskirų sričių specialistų trūkumų, pagerins medicinos prieinamumą visuose Lietuvos regionuose. Valstybės užsakymą skeptiškai sutikę medicinos studentai nuomonę pakeitė sužinoję, kad valstybės užsakymo neatsiejama dalis bus socialinis paketas, o sutartis dėl mokslo ar darbo tam tikroje vietovėje – terminuota.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min