Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 4d. 17:52

Sveikatos apsaugos ministras pavedė patikrinti, ar VU vaikų ligoninė racionaliai naudoja lėšas

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas

Pasipiktinęs viešu medikų skundu dėl blogo finansavimo sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas pavedė patikrinti, ar Vilniaus universiteto vaikų ligoninė (VUVL) racionaliai naudoja iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto gaunamas lėšas.

Pavedimas duotas Valstybinei ligonių kasai, kuri taip pat turės ištirti galimybes VUVL toliau atlikti planines operacijas, teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Tokį pavedimą ministras pasirašė po to, kai Vilniaus Universiteto vaikų ligoninės vadovai viešai paskelbė apie ketinimus atsisakyti planinių operacijų dėl neva blogo finansavimo

Pasak A.Čapliko, nors šiuo metu išgyvenamas sunkmetis, tačiau finansavimas Vilniaus Universiteto vaikų ligoninei nėra sumažėjęs, o, lyginant su kitomis gydymo įstaigomis, ligoninė, galima sakyti, gyvena net ir išskirtinėmis sąlygomis.

„Ligoninė šiais metais finansuojama geriau negu nei praėjusiais metais. Vaikų sveikata yra mūsų prioritetas“, – pabrėžė ministras, – todėl kyla natūralus klausimas apie racionalų lėšų panaudojimą ligoninėje“. Anot ministro, tik tyrimas gali išsklaidyti visas abejones, atsakyti į klausimą, ar iš tikro lėšų per mažai, ar jos panaudojamos, kaip derėtų, o gal tiesiog bandoma politikuoti.

A.Čaplikas neslepia, kad sunkmečiu gali kilti įvairių problemų. Tačiau, anot ministro, jos turi būti sprendžiamos dalykiškai, prie darbo stalo.

„Netoleruosiu dalykinių klausimų aiškinimosi ir problemų sprendimo žiniasklaidoje“, – pabrėžė sveikatos apsaugos ministras A.Čaplikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
05:03
01:30

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min