TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sveikatos apsaugos ministras R.Šukys: kaip pažaboti kyšininkavimą

Eurai ir medicina
Photos.com / Eurai ir medicina
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys teigia, kad kyšininkavimas išnyktų įteisinus oficialų mokestį, bet tokiam sprendimui priimti reikia didelio politinio sutarimo, pasirengimo ir išaiškinimo. Jis nežada gaudyti kyšius iš ligonių imančių gydytojų, bet ketina šalinti šio reiškinio priežastis.

Duodamas interviu portalui kaunodiena.lt, ministras daug dėmesio skyrė pokalbiui apie kyšius medikams.

Vos tapęs sveikatos apsaugos ministru, jis labai kritiškai atsiliepė apie kyšius gydytojams ir žadėjo juos išgyvendinti. Kaip sekasi?

„Kai sakiau, kad kovosiu, nepasižadėjau stovėti prie gydytojų kabinetų durų ir gaudyti kyšius paėmusiųjų ar skelbti kažkokių deklaracijų. Mano tikslas – priimti sprendimus, kurie skatins šalinti šių negerovių priežastis. Tai ateities klausimas“, – sakė ministras.

Ar kyšininkavimas gali išnykti, jei daugelis ligonių įsitikinę, kad gydytojams privaloma duoti pinigų? Anot ministro, ne visi taip mano. Kyšininkavimas išnyktų įteisinus oficialų mokestį, bet tokiam sprendimui priimti reikia didelio politinio sutarimo, pasirengimo, išaiškinimo, kad didžioji visuomenės dalis tai suprastų ir priimtų. Sunkmetis – ne tas laikas.Nepasižadėjau stovėti prie gydytojų kabinetų durų ir gaudyti kyšius paėmusiųjų.

Pats būdamas ne medikas, savo patarėju ministras visai neseniai pasirinko choro dirigentą, džiazo festivalio „Kaunas Jazz“ įkūrėją ir meno vadovą, buvusį kultūros ministrą Joną Jučą. Daugeliui tai sukėlė nuostabą.

„Argi reikia medicininio išsilavinimo norint derinti vizitus, organizuoti dienotvarkę ir spręsti kitus organizacinius, politinius klausimus? Patarėjo darbas – bendrauti su kitomis ministerijomis, Vyriausybe sprendžiant problemas, kad nutarimai greičiau judėtų, kad ministerijos juos greičiau derintų, spręsti politines problemas ir ritinti povandeninius akmenis. Sveikatos apsaugos ministerijoje medikų dirba ne mažiau nei anksčiau, dar laisvi du patarėjų etatai, juos artimiausiu metu užims medikai“, – atsakė ministras. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min