Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 09 30

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis: būtina įgyvendinti 112 projektą, bet naudinga turėti ir 113 sistemą

Lietuva privalo įgyvendinti Bendrojo pagalbos centro (BPC) numeriu 112 projektą, bet būtų naudinga turėti paralelinę greitosios pagalbos prašymų priėmimo numeriu 113 sistemą, sako sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis.
Vytenis Povilas Andriukaitis
Vytenis Povilas Andriukaitis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Žinoma, būtina įgyvendinti BPC numeriu 112 projektą, bet būtų naudinga turėti paralelinę greitosios pagalbos prašymų priėmimo numeriu 113 sistemą, kuri pereinamuoju laikotarpiu remtųsi penkiomis dispečerinėmis. Netvirtinu, kad reikia kurti dvi sistemas. Tik pereinamuoju laikotarpiu galėtume išsaugoti paralelinį greitosios pagalbos dispečerinį kanalą, kurio specialistai dirbtų drauge su BPC“, – interviu „Lietuvos rytui“ sakė ministras.

Anot jo, tai būtų viena kitą papildančios sistemos, visi operatoriai galėtų sėdėti viename pastate.

Ministro teigimu, neretai greitoji pagalba iškviečiama, kai pacientui visiškai pakaktų šeimos gydytojo konsultacijos poliklinikoje ar net patarimo užsidėti kompresą ant galvos.

„Bet labai pavojinga apsirikti, o atsijoti pelus nuo grūdų galinčių specialistų BPC šiandien dar stokoja. O greitosios pagalbos dispečerinės dirba labai operatyviai. Kol BPC pasieks tokį lygį, prireiks laiko. Todėl ir siūlau pereinamąjį laikotarpį“, – tvirtino sveikatos apsaugos ministras.

Rugsėjo pradžioje Lietuvos greitosios medicinos pagalbos (GMP) įstaigų asociacija kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją bei Vyriausybę, kad naikinant iki šiol esamus greitosios medicinos pagalbos iškvietimo numerius 03, 103, 033 būtų pereinama ne prie bendrojo policijai, ugniagesiams ir medikams iškviesti telefono 112, o prie telefono numerio 113.

Vilniaus GMP stoties direktorius Tadeušas Rodzas teigė, kad Bendrasis pagalbos centras tėra tarpininkas, jo darbuotojai surašo pagalbos ieškančiojo informaciją ir ją persiunčia į GMP dispečerinę, o šios darbuotojai vėl renka visą informaciją. Todėl esą pagelbėtų bendrasis numeris, tos pačios informacijos nereikėtų kartoti keletą kartų, o prašantieji greičiau sulauktų kvalifikuotos pagalbos.

Siekius įdiegti atskirą 113 telefono liniją Bendrojo pagalbos centro viršininkas Artūras Kedavičius yra pavadinęs bandymu grįžti į sovietinius laikus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius