TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sveikatos apsaugos ministro patarėjas Martynas Marcinkevičius nesupainiojo interesų, nusprendė VTEK

Medicininiai tyrimai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Medicininiai tyrimai
Šaltinis: BNS
0
A A

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį nusprendė, kad sveikatos apsaugos ministro patarėjas Martynas Marcinkevičius, taip pat vadovaujantis Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centrui, nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.

„M.Marcinkevičius įstatymo nepažeidė. Komisija atlikusi tyrimą nustatė, kad jis nedalyvavo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus dėl leidimų suteikimo atlikti klinikinius tyrimus jo vadovaujamoje gydymo įstaigoje ar dėl šioje įstaigoje vykdytų klinikinių tyrimų inspekcijos rezultatų“, – BNS sakė VTEK atstovė Gintarė Norkūnaitė.

„Taip pat komisija negavo duomenų apie M.Marcinkevičiaus darytą poveikį Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai, kuri ir sprendžia minėtus klausimus“, – sakė ji.

Į VTEK dėl M.Marcinkevičiaus kreipėsi Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK). Jis prašė išsiaiškinti, ar ministro patarėjas nenusižengė įstatymams, kai Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, būdama Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldi institucija, inspektuoja ir nustato pažeidimus, susijusius su vaistinių preparatų klinikiniais tyrimais M.Marcinkevičiaus vadovaujamoje gydymo įstaigoje, ir neskiria už juos sankcijų.

Taip pat SRK teigė, kad M.Marcinkevičius galėjo pasinaudoti užimama padėtimi, siekdamas kuo daugiau klinikinių tyrimų nukreipti į savo vadovaujamą įstaigą.

Seimo komiteto narė „darbietė“ Dangutė Mikutienė anksčiau teigė iš Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos gavusi duomenų, kad Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centrui iš viso išduota 17 leidimų atlikti vaistinių preparatų klinikinius tyrimus. Iš jų 12 leidimų išduota nuo 2006 metų. Anot parlamentarės, tai didžiulis tyrimų skaičius, nė viena gydymo įstaiga Lietuvoje tiek klinikinių tyrimų neatlieka.

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys, antradienį žurnalistams komentuodamas VTEK sprendimą, tvirtino, kad jam abejonių kelia Seimo komiteto elgesys, mat jau ne kartą tarnybinės etikos sargai neaptinka pažeidimų. Anot jo, dėl to paties M.Marcinkevičiaus buvo du skundai.

„Tiek dėl mano patarėjo M.Marcinkevičiaus jau antrą kartą, beje, pagal antrą kreipimąsi arba Sveikatos reikalų komiteto narių, arba pačio komiteto, VTEK nusprendžia, kad pažeidimo nėra. Suprantu ir nekvestionuoju teisės kreiptis, tačiau manau, kad tie kreipimaisi, kadangi jie sukelia tam tikrų abejonių ir žeidžia pasitikėjimą visa sveikatos apsaugos sistema, Sveikatos apsaugos ministerijos darbu, manau, kad turėtų būti atsakingi ir pasverti“, – tvirtino ministras.

Tyrimas pradėtas kilus įtarimams, kad Psichikos sveikatos centre galėjo būti atliekami neteisėti biomedicininiai tyrimai su žmogumi.

Jis vylėsi, kad pastarasis VTEK verdiktas „bus tas verdiktas, kuris galbūt ateityje iš tiesų leis tikėtis atsakingesnio požiūrio į tokį žingsnį, kaip kreipimasis“.

Pats sveikatos apsaugos ministro patarėjas yra sakęs nesąs atsakingas už jo vadovaujamame centre atliekamus klinikinius tyrimus.

Ministerijos tvirtinimu, puse etato ministro patarėju dirbantis M.Marcinkevičius negalėjo daryti įtakos Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai, nes farmacijos sritį kuruoja viceministrė, o pagal įstatymą ministro patarėjas nevykdo viešojo administravimo funkcijų – savarankiškai negali duoti raštiškų ar žodinių pavedimų Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių institucijų darbuotojams ir vadovams.

Minėtame centre atliekami tyrimai atsidūrė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) akiratyje. Balandį STT Vilniaus valdybos pareigūnai Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje ir Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centre atliko dokumentų poėmius. Poėmiai padaryti vykdant ikiteisminio tyrimo veiksmus baudžiamojoje byloje dėl galimo dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, draudžiamų biomedicininių tyrimų su žmogumi. Šis tyrimas vis dar nebaigtas, BNS informavo STT.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mindaugas Barkauskas yra sakęs, kad tyrimas pradėtas kilus įtarimams, jog Psichikos sveikatos centre galėjo būti atliekami neteisėti biomedicininiai tyrimai su žmogumi.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min