Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė su farmacijos bendrovėje dirbančiu giminaičiu teigia bendraujanti labai retai

Kristina Garuolienė
SAM nuotr. / Kristina Garuolienė
Šaltinis: 15min
11
A A

Už farmacijos politikos formavimą atsakinga sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nenurodė vaistus gaminančioje bendrovėje „Johnson & Johnson“ dirbančio giminaičio. Viceministrė po 15min klausimų kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) klausdama, ar privalėjo deklaruoti giminaitį.

15min gautais duomenimis, K.Garuolienė nedeklaravo giminaičio Antano Tumėno, kuris bendrovėje „Johnson & Johnson” dirba Reguliacinių reikalų vadovu Baltijos šalims.

Tai reiškia, kad jis yra atsakingas už vaistų patekimą į Baltijos šalių rinką.

Prieš įsidarbindama SAM Valstybinėje ligonių kasoje Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja dirbusi K.Garuolienė ministerijoje kuruoja farmacijos sritį.

Atsakydama į 15min klausimus sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė 15min patvirtino, kad A.Tumėnas yra giminaitis, tačiau, anot jos – labai tolimas.

Vis dėlto jei visuomenė pageidautų, kad šis žmogus būtų įtrauktas į viceministrės deklaraciją, ji būtų pasirengusi jį įtraukti.

„Pagal dabar galiojančią tvarką, tolimų giminaičių nėra privaloma deklaruoti teikiant viešųjų ir privačių interesų deklaracijas“, – teigė ji.

15min gavo informacijos, kad A.Tumėnas yra viceministrės pusbrolis, tačiau to sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai teigė, jog viceministrę ir minimą žmogų sieja tik bendras senelis: "Senelės, t.y. močiutės, skirtingos, daugiau jokie ryšiai jų nesieja. Kaip tiksliai įvardinti tokius giminystės ryšius, sunku pasakyti, nes pusbroliu ir pussesere, vargu, ar galima vadinti. Tai yra tolimas giminaitis."

Anot L.Bušinskaitės-Šriubėnės, viceministrė su šiuo žmogumi labai retai bendrauja, paskutinį kartą matėsi per laidotuves prieš kelerius metus.

VTEK prašoma paaiškinti, ar, nepaisant to, kad šis asmuo nėra pirmos kartos giminaitis, turėtų būti įtrauktas į viceministrės viešųjų ir privačių interesų deklaraciją.

„Tad labai laukiame VTEK išaiškinimo. Vis dėlto jei visuomenė pageidautų, kad šis žmogus būtų įtrauktas į viceministrės deklaraciją, ji būtų pasirengusi jį įtraukti ir taip papildyti“, – teigiama SAM atstovės atsakyme.

Pagal Viešųjų ir privačių interesų valstybės tarnyboje derinimo įstatymą, privaloma deklaruoti artimus asmenis ar kitus deklaruojančiajam žinomus asmenis arba duomenis, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas.

Atsivertus K.Garuolienės VTEK pateiktą deklaraciją matyti, kad ji yra deklaravusi ne itin artimą giminaitę – vyro brolio žmoną Vaidą Garuolienę, kuri dirba farmacijos bendrovėje „Olainfarma“.

SAM atstovė 15min pabrėžė, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką, privaloma deklaruoti artimus giminaičius, o straipsnyje minima brolio žmona priskiriama prie artimų giminaičių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min