Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kyšininkavimu įtariamas sveikatos apsaugos viceministras porą savaičių praleis už grotų (nuotraukos, atnaujinta 16.02 val.)

Artūras Skikas teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viceministras A.Skikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, 2010 metų sausio 21 dieną sulaikė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) viceministrą Artūrą Skiką. Jis įtariamas kyšininkavimu, teismas A.Skiką leido laikyti suimtą 14 parų.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pareigūnams gavus duomenų, kad SAM viceministras A.Skikas reikalavo ir priėmė iš vienos viešosios įstaigos vadovo 20 000 litų neteisėtą atlygį, teigiama STT pranešime.

A.Skikui įteiktas pranešimas apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d.

A.Skikas laikinai sulaikytas 48 valandoms, sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės skyrimo.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. 

Papildyta 10.55 val.: Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas naujienų portalą 15min.lt tikino neturintis jokios informacijos apie A.Skiko sulaikymą. Jis neįtarė nei iš kokios įstaigos vadovo, nei už ką viceministras galėjo paimti kyšį. „Nežinau, neturiu ką komentuoti. Žinau tiek pat, kiek ir jūs. Nemalonu, ką padarysi“, – kalbėjo A.Čaplikas.

Jis priminė, kad A.Skikas ministerijoje kuravo keletą sričių: visuomenės sveikatą, kraujo donorystę, greitosios medicinos pagalbos darbą ir kovą su pandemija. „Jeigu pastebėjote, labai buvo matomas žmogus, kai buvo gripo epidemija, ir tikrai gerai dirbo“, – viceministrą gyrė A.Čaplikas.

Naujienų portalo 15min.lt žiniomis, sveikatos apsaugos viceministras A.Skikas pareigūnų buvo sulaikytas su įkalčiais, t. y. iškart po to, kai tariamai paėmė kyšį.

Papildyta 16.02 val.: Nors prokuroras prašė A.Skiką suimti mėnesiui, teismas nusprendė viceministrą suimti 14 parų.

Vedamas iš teismo salės A.Skikas žurnalistams sakė, kad jokio kyšio neėmė.

„Teismas konstatavo, kad prokuroro nurodytais duomenimis yra pagrindas manyti, jog Artūras Skikas būdamas laisvėje gali trukdyti procesui. Teismo nutartis įtariamojo ir jo gynėjo per 20 d. gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui“, - rašoma teismo pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min