Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 9d. 14:09

Sveikatos biuras paplūdimyje tikrins kraujo spaudimą

Melnragė
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Poilsiautojai paplūdimiuose galės pasitikrinti ir sveikatą.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro darbuotojai kviečia vasarą praleisti saugiai ir blaiviai. Rūpindamiesi žmonių saugiu poilsiu pajūryje, specialistai liepos 11–22 dienomis Klaipėdos, Nidos, Juodkrantės paplūdimių prieigose primins poilsiautojams, kaip saikingai ir saugiai degintis saulėje bei maudytis jūroje.

Biuro specialistai tiek vaikams, tiek suaugusiems papasakos apie kitus tykančius pavojus poilsiaujant, o taip pat nemokamai matuos kraujo spaudimą.

Siekiant atkreipti dėmesį į vandens reikšmę žmogaus organizmui, ypač karštą dieną, akcijos metu bus dalinami vandens buteliukai.

„Daugelis užmiršta, jog ruošiantis į paplūdimį reikia pasiimti ne tik galvos apdangalą, akinius, apsauginį kremą bei skėtį nuo saulės, bet ir buteliuką negazuoto vandens“, – sakė Roberta Tamulevičiūtė, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistė.

Vanduo sudaro maždaug 60 proc. vyro, 50 proc. moters, 70 proc. vaiko kūno svorio. Tai gyvybiškai svarbus mitybos komponentas, nes organizme atlieka reikšmingas fiziologines funkcijas: tirpina mineralines druskas; įeina į ląstelių sudėtį ir sudaro terpę, kurioje vyksta įvairios gyvybiškai svarbios cheminės reakcijos; kartu su vandeniu iš organizmo pašalinamos kenksmingos medžiagos, apykaitos produktai (laiku jų nepašalinus, žmogus sunkiai apsinuodija ar net miršta); su vandeniu organizmas gauna mineralinių medžiagų bei mikroelementų; taip pat padeda atvėsinti organizmą, prakaituojant.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min