Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 26d. 20:05

Švelnėjant karantinui grįžtama ir prie senų konfliktų: kaimynų įskųstam barui gresia rimta bauda

Kokteilių baras „Pataja“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Kokteilių baras „Pataja“

Senas konfliktas tarp Vilniaus g. 28 namo gyventojų ir šalia esančio baro „Pataja“ liepsnoja toliau. Kelis mėnesius dėl karantino baras neveikė, bet vos atsidaręs vėl sulaukė kaimyno Donato Kulbio nepasitenkinimo. Šįkart kaimynas skundus siuntė ir Seimui, prašydamas atlikti tyrimą. „Patajos“ atstovai tikina, kad tokiu būdu kaimynas rodo nepagarbą teismų sprendimams ir organizuoja keršto akcijas.

Konfliktas tarp baro ir jo kaimynų – senas, prasidėjęs beveik nuo pirmųjų šios kaimynystės dienų. Gyventojai nuolat skundžiasi dėl triukšmo ir kitų pažeidimų, baro atstovai tikina, kad rasti kompromisą neįmanoma, kadangi su jais nesikalbama.

Jau kelis kartus Vilniaus miesto taryba sprendė, ar apriboti šio baro alkoholio licenciją, tačiau tai nebuvo padaryta.

Plačiau apie nesutarimus skaitykite čia: Baras su alkoholiu tik iki 20 val.: toks likimas gresia su gyventojais nesutariančiai „Patajai“.

Dirbo iki nakties

Karantino sąlygoms švelnėjant atgyja ir pasilinksminimo vietos Senamiestyje. Taip pat ir „Pataja“, jau sukėlusi nepatogumų gyventojams. D.Kulbis dabar skundus rašo ne tik savivaldybei bei policijai, bet ir kitoms institucijoms: Sveikatos apsaugos ministerijai ir ministrui, Seimo ir jo Sveikatos reikalų komitetui bei atskiriems jo nariams, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT).

„PAREIŠKIMAS Dėl viešojo maitinimo veiklos vykdymo nesilaikant karantino laikotarpio ribojimų ir sąlygų naktiniame kokteilių bare, adresu Liejyklos g. 3, Vilnius 2020 m. gegužės 22 d.“, – tokį gavo minėtos institucijos ir Vilniaus apskrities VPK Trečiojo komisariatas ir jo viršininkas Donaldas Dubaka.

Pareiškime rašoma, kad šį barą valdanti bendrovė „Mariba“ turi išduotą licenciją prekiauti alkoholiu pastato viduje, tačiau esą gėrimus pardavinėja ir uždarame kieme esančioje terasoje, o pats baras šioji dienomis veikia nesilaikant karantino taisyklių.

„2020 m. gegužės 18,19 ir 20 dienomis baras „Pataja“ buvo atidarytas nuo 17 val. iki pat nakties. 2020 m. gegužės 18 d. 22:19 val, gegužės 19 d. 22:14 val. , bei 20 d. 00:06 val. kreipėmės bendruoju pagalbos telefonu 112 dėl karantino taisyklių pažeidimų. Kokiu laiku policijos pareigūnai atvyko, mums nėra žinoma, tačiau užfiksavus video kamera vėliau po 23:00 baras dar vis veikė. Taip pat buvo skambinta Vilniaus miesto viešosios tvarkos budėtojams, tačiau visus kartus atsiliepęs atsakingas asmuo informavo, kad pareigūnai jau nebedirba ir į patikrinimą neatvyks“, – rašoma pareiškime.

2020 m. gegužės 18,19 ir 20 dienomis baras „Pataja“ buvo atidarytas nuo 17 val. iki pat nakties.

Taip pat primenama, kad Lietuvoje karantinas neatšauktas ir nors nuo gegužės 18 dienos leista veikti restoranams, kavinėms, naktiniams klubams bei kitoms pasilinksminimo vietoms viduje, tačiau jie gali dirbti tik nuo 8 iki 22 valandos.

Baras turi vietos staliukams ir miesto viešoje erdvėje, Liejyklos ir Šv. Ignoto g. sankirtoje, tačiau, anot D.Kulbio, vidinis kiemas nepatenka į savivaldybės paskelbtus lauko kavinių mieste sąrašus: „Šiuo atveju UAB „Mariba“ vykdoma viešojo maitinimo veikla Baro uždarame vidiniame pastato kiemelyje nepatenka į apibrėžtą viešojo maitinimo veiklos vykdymą lauko kavinėje. Baro uždaras vidinis pastato kiemelis nėra lauko kavinė, maitinimas nėra organizuojamas atviroje erdvėje ir jame nėra tiekiamas maistas išvežimui.

Todėl UAB „Mariba“ viešojo maitinimo organizavimas ir prekyba alkoholiniais gėrimais uždarame vidiniame kiemelyje neatitinka nei vieno Vyriausybės nutarimo 3.2.6. punkte numatyto išimtinio atvejo. Taigi baro atstovai pateikdami tikrovės neatitinkančią informaciją, neva, kad minėtas uždaras vidinis kiemelis yra lauko kavinė, apgaudinėja kontroliuojančius pareigūnus. Vadinasi, UAB „Mariba“ vykdomai viešojo maitinimo veiklai pastato uždarame vidiniame kiemelyje yra taikomas Vyriausybės nutarime įtvirtintas karantino režimo metu galiojantis darbo laikas, t.y. veiklos darbo laikas nuo 8 val. iki 22 val.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kokteilių baras „Pataja“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kokteilių baras „Pataja“

Prašo Seimo laikinosios komisijos tyrimo

Raštas, kuris siųstas Seimo Sveikatos reikalų komitetui ir jo pirmininkei Astai Kubilienei bei Senamiesčio apygardoje išrinktam Seimo nariui Mykolui Majauskui, baigiamas prašymu sukurti laikinąją komisiją Seime: „Atsižvelgiant į aukščiau nurodytas faktines aplinkybes, prašome dėl įsisenėjusios ir nesprendžiamos problemos Vilnius miesto savivaldybės lygyje inicijuoti Seimo laikinąją tyrimo komisiją ištirti minėto baro veiklą dėl keliamų grėsmių žmonių sveikatai ir dėl kitų daugybinių teisės aktų pažeidimų.“

SAM ir VMVT raginama „kuo skubiau atlikti patikrinimą dėl vykdomos neteisėtos veiklos minėtame bare, išsamiai ir operatyviai ištirti bei sustabdyti neteisėtą UAB „Mariba“ vykdomą veiklą ir įmonės vadovą arba kitą atsakingą asmenį, patraukti administracinėn atsakomybėn.“

Prašome dėl įsisenėjusios ir nesprendžiamos problemos Vilnius miesto savivaldybėje inicijuoti Seimo laikinąją tyrimo komisiją ištirti minėto baro veiklą.

O policija, pasak pareiškimą pasirašiusio D.Kulbio, turėtų „UAB „Mariba“ vadovą arba kitą atsakingą asmenį, patraukti administracinėn atsakomybėn ir skirti baudą nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų“.

Gresia bauda iki 6 tūkst. eurų

Kaip 15min sakė D.Kulbis, kol kas į jo skundus sureagavo tik policija – esą praėjusią savaitę pareigūnai nuolat fiksavo karantino režimo pažeidimus bare, surašinėjo protokolus. „O šeštadienio vakarą, mums dalyvaujant policija iš viso uždarė barą! Baro atstovai nesugebėjo pateikti jokių leidžiančių jiems dirbti leidimų. Mūsų kvietimu, atvažiavo ir savivaldybės viešosios tvarkos budėtojai ir net mus informavo, kad baras dėl karantino pažeidimų uždaromas“, – sakė D.Kulbis.

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja 15min patvirtino, kad nuo gegužės 1 d. dėl šio baro policija sulaukė ne vieno pranešimo, dėl kai kurių iš jų pranešimai buvo išsiųsti ir į Nacionalinė visuomenės sveikatos centrą.

Šis pažeidimas užtraukia baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

„Minėtam barui 2020 m. gegužės 22 d. surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 45 str. 4d. (nutarimas nepriimtas, nagrinėjimas numatytas 2020 m. birželio 29 d.). Šis pažeidimas užtraukia baudą asmenims nuo 500 iki 1500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų“, – teigė Vilniaus policijos atstovė.

Iš viso už karantino sąlygų pažeidimus per savaitgalį Vilniaus apskrityje surašyti 8 protokolai, būta ir pranešimų dėl triukšmo, tačiau patikrinus jie nepasitvirtino.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kokteilių baras „Pataja“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kokteilių baras „Pataja“

Savivaldybė ir VMVT nerado, NVSC netikrino

Savo ruožtu Vilniaus miesto savivaldybė teigia, kad jos darbuotojai nėra surašę protokolų dėl karantino pažeidimų – esą jeigu tokių pastebima, tai kalbamasi su kavinių, barų atstovais, kad būtų susitvarkyta, bausti neskubama.

NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė teigė, kad prižiūrėti barų, kavinių veiklą nėra jų kompetencija, tai turėtų daryti VMVT. Nebent būtų gautas konkretus skundas dėl karantino sąlygų nesilaikymo, tuomet NVSC specialistai eitų tikrinti kartu su VMVT.

Norėčiau paprašyti pačių kavinių, restoranų lankytojų būti atsakingais ir įspėti savininkus. Jokia tarnyba kiekvieno atvejo nesureguliuos, – sakė R.Lingienė.

„Lauko kavines kaip maisto tvarkymo subjektus pagal kompetenciją kontroliuoja VMVT. Tai mes, jeigu gautume tokius skundus, mano žiniomis, tokių negavome, mes juos persiųstame šiai institucijai arba kartu patikrintume. Mano žiniomis, nebuvo, bet norėčiau paprašyti pačių kavinių, restoranų lankytojų būti atsakingais ir įspėti savininkus. Jokia tarnyba kiekvieno atvejo nesureguliuos“, – sakė R.Lingienė.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento patarėja Daiva Ruželienė 15min teigė, kad departamentas karantino laikotarpiu atliko per 150 viešojo maitinimo paslaugas teikiančių subjektų patikrinimų, iš kurių 65-uose buvo nustatyta įvairaus pobūdžio pažeidimų, susijusių su karantino reikalavimų nesilaikymu.

O tie pažeidimai dažniausia būna tokie: viešojo maitinimo įstaigų atsakingi asmenys nepakankamai dėmesio skiria darbuotojų sveikatos būklės vertinimui prieš darbo pradžią, prie įėjimų į kai kurias viešojo maitinimo įstaigas vis dar nėra informacijos, atkreipiančios lankytojų dėmesį į asmens higienos laikymosi būtinybę, nustatyta atvejų, kai kavinių staliukai statomi per arti pėsčiųjų takų, gyvenamųjų namų langų bei neišlaikomi atstumai tarp kavinių lankytojų ir pan.

Patikrinimo UAB „Mariba“ metu pažeidimų, susijusių su karantino reikalavimų nesilaikymu, nenustatyta, – teigė D.Ruželienė.

„Patikrinimas buvo atliktas ir UAB „Mariba“. Įmonė viešojo maitinimo veiklą vykdė savo lauko terasoje (aikštelėje ‒ vidiniame kiemelyje), į kurią patenkama per įrengtus vartus ir kurią ji deklaravo išduodant leidimą tvarkyti maistą. Patikrinimo šioje įmonėje metu pažeidimų, susijusių su karantino reikalavimų nesilaikymu, nenustatyta“, – teigė D.Ruželienė.

Ji taip pat priminė, kad, vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužė 13 d. sprendimu, darbo laiko ribojimas viešojo maitinimo įstaigoms netaikomas, kai viešasis maitinimas organizuojamas atvirose erdvėse.

Darbo laikas – iki 2 val.

Baro „Pataja“ feisbuko paskyroje išties įrašyta, kad baras dirba nuo 17 iki 2 val.

Baro „Pataja“ darbo laikas
Baro „Pataja“ darbo laikas

Taip pat klientai viliojami užsukti bet kurią savaitės dieną: „Pramogų sinoptikai žada, jog šią savaitę Patajoje švies saulė su pragiedruliais. Ore tvyros malonus nuotykių kvapas, nes sėdėti prie stalo jau galima su pasiilgtais draugais. Užsukit vienos nakties atostogų bet kurią savaitės dieną nuo 17 val. Sostinės kurortas Pataja.“

Paprašyta pakomentuoti situaciją „Pataja Vilnius“ administracija pirmiausia pateikė du pastarojo pusmečio teismo sprendimus – abu jie susiję su kaimynystėje gyvenančiu D.Kulbiu. Sausio 24 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė D.Kulbio skundą civilinėje byloje dėl UAB „Mariba“ ūkinės-komercinės veiklos uždraudimo, priteisdamas iš jo bendrovei 1250 eurų už advokatės teisinę pagalbą.

O vos prieš kelias savaites, gegužės vidury, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas iš dalies tenkino UAB „Mariba“ apeliacinį skundą dėl neteisėtų langų ugniasienėje – jie buvo įrengti bute, kuriame su šeima gyvena D.Kulbis.

Mes suvokiame pasaulinės pandemijos grėsmę, todėl nepagrįstas pelno bet kokia kaina siekimas būtų pragaištingas pirmiausia mums patiems.

Anot „Patajos“ administracijos, kaip tik šie teismų sprendimai, palankūs jiems, bet nepalankūs D.Kulbiui, susiję su kaimyno skundais įvairioms institucijoms.

„Savo tokiu elgesiu dėl masinių, galimai tikrovės neatitinkančių skundų dėl COVID-19 tariamų pažeidimų D.Kulbis demonstruoja savo požiūrį į priimtus teismų sprendimus, organizuodamas keršto akcijas, taip įkaitais laiko valstybės tarnautojus ir pareigūnus, ir mūsų įmonės darbuotojus, tokiu būdų yra švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai dėl nepagrįstų patikrinimų.

Mes suvokiame pasaulinės pandemijos grėsmę, nes patys turime ir šeimas, ir vaikus bei vyresnio amžiaus tėvus, todėl nepagrįstas pelno bet kokia kaina siekimas, neįvertinus šių aplinkybių, būtų pragaištingas pirmiausia mums patiems“, – teigė komentare 15min „Pataja Vilnius“ administracija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
01:19
02:04

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min