Dabar populiaru
Publikuota: 2021 rugsėjo 16d. 10:44

Švendubrėje veikusi palapinių stovykla liko tuščia – migrantai iškelti į stacionarias patalpas

Alytaus r., Verebiejų kaime, apleistoje mokykloje apgyvendinti migrantai
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Alytaus r., Verebiejų kaime, apleistoje mokykloje apgyvendinti migrantai
Druskininkų savivaldybėje, Švendubrės upių pasienio kontrolės punkte (PKP), veikusi neteisėtų migrantų apgyvendinimo stovykla liko tuščia – visi užsieniečiai iš palapinių iškeldinti į stacionarias apgyvendinimo vietas, rašoma pranešime spaudai.

Druskininkų užkardos Švendubrės upių PKP palapinių miestelis migrantams buvo pastatytas liepą. Tuo metu buvo smarkiai išaugęs per Druskininkų užkardos saugomą ruožą su Baltarusija į Lietuvą bandžiusių patekti ir sulaikytų neteisėtų migrantų skaičius. Vienu metu palapinėse Švendubrėje gyveno apie pustrečio šimto užsieniečių, pastaruoju metu šis skaičius siekė apie 180.

Šią savaitę paskutiniai iš čia palapinėse apgyvendintų migrantų buvo perkelti į stacionarias patalpas Ruklos pabėgėlių priėmimo centre bei Pasieniečių mokyklos teritorijoje Medininkuose.

Uždaromą stovyklą saugoję Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai bei jos administravimu užsiėmę Druskininkų užkardos pasieniečiai dabar galės vykdyti tiesiogines savo funkcijas, o stovyklai išlaikyti skirti materialiniai ištekliai bus nukreipti kitoms reikmėms.

Šiuo metu tebevyksta VSAT užkardose apgyvendintų migrantų perkėlimas į tam specialiai pritaikytas stacionarias patalpas Rukloje, Medininkuose, taip pat VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

Migrantų krizės piko metu VSAT užkardose prie sienos su Baltarusija, kurios yra visiškai nepritaikytos apgyvendinti tokį užsieniečių skaičių, buvo laikoma apie 2 tūkst. neteisėtai iš kaimyninės šalies patekusių migrantų. Pradėjus jų perkėlimą į stacionarias vietas šis skaičius kasdien mažėja ir ketvirtadienį siekė apie 590. Tuo pačiu tokias apgyvendinimo vietas užkardose saugantys, jas administruojantys ir kitais su tuo susijusiais papildomais darbais užsiėmę pasieniečiai gali daugiau laiko skirti tiesioginėms pareigoms vykdyti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min